DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

O Hain Gözaltına Alındı

Son Güncelleme :

16 Ekim 2018 - 17:09

/ kez okundu.
O Hain Gözaltına Alındı
Sosyal paylaşım sitesinde bir şahısın, Atatürk büstüne tokat atıp hakaretlerde bulunduğu videonun yayılması üzerine, duruma tepki gösteren ve olayı gerçekleştiren kişinin yakalanmasını isteyen yüzlerce kişi paylaşımda bulundu.

Sosyal paylaşım sitesinde  gösterilen tepkilerden kısa bir süre sonra, videonun  Kocaeli Dilovası İlçesinde çekildiği  belirlendi. Ayrıca şahısın açık  adresi yayınlandı.  Twitter’ da  da ‘Ataya UzananEliKırarız!’ şeklinde  açılan hashtag  kısa sürede   ilk sıraya yükseldi.

Atatürk büstünü tokatlayarak, hakaretlerde bulunan şahısın sosyal paylaşım sitesindeki görüntülerinden haberdar olan ve konuyu  yakından takip eden  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da,  Sosyal medyada  Atatürk’e hakaret ve çocuklara yönelik  taciz  görüntüleriyle ilgili  bir paylaşımda  bulundu. Bu tarz görüntülerin sosyal medyada  infiale yol  açtığını vurgulayan  bakan Soylu, ” Atatürk’e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli taciz yapıp  videoyu çekip yayınlayan  kişiler, Türk Polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Atatürk büstünü tokatlayıp hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Y.S. (16) ile görüntüleri kameraya çeken şüpheli E.Ç(17) sevk edildikleri adli merciiler tarafından tutuklandı.

YORUM ALANI