DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Öğrenci ve velilere mangal partisi düzenlendi

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 9:17

/ kez okundu.
Öğrenci ve velilere mangal partisi düzenlendi

Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay koordinasyonunda , Başiskele AB Proje ve Koordinasyon Bürosu tarafından başvurusu yapılan ve Avustralya Büyükelçiliği’nin Doğrudan Yardım Desteğini alan ve büyük bir heyecanla hayata geçen SURE projesinin 2.etap çalışmaları Başiskele Gülbahçesi Anaokulunda  çeşitli kültürel dersler  ve sosyal etkinliklerle  devam ediyor.Projenin hedef kitlesi olan Suriyeli savaş yetimleri,parçalanmış aileler,kimsesiz çocuklar ve mağdur anneler hem Türk kültürünü,örf ve adetlerini ,Türk tarihini,Türkçemizi öğrenirken hem de sosyal faaliyet olarak karadeniz horonunu ,formulaz tahta araba yapımını ,geleneksel takı tasarım yapımını, hobi bahçesi uygulaması  gibi sosyal  faaliyetlerde bulunuyorlar.

   SURE projesinin iştirakçilerinden  olan Kocaeli Anneleri Derneği proje kapsamında eğitim alan  Suriyeli savaş yetimlerinin  ,kimsesiz çocukların  ve mağdur annelerin eğlenceli bir gün geçirmesi için Mete Kasap Izgara’nın sponsorluğunda Başiskele’de bulunan Gülbahçesi Anaokulu’nda kaynaşma yemeği düzenledi.

      Kocaeli Anneler derneğinin düzenlediği Suriyeli anneler,kimsesiz ve  yetim çocukların   doyasıya eğlendiği kaynaşma yemeğinin sonunda  yapılan  güzel sohbetin ardından çocuklar anaokulunun hobi bahçesinde yetiştirdikleri doğal ürünleri ikram ederek teşekkürlerini dile getirirken gözlerindeki mutluluk dikkatten kaçmadı. Proje kapsamında  Karadeniz yöresi horon eğitimi alan Suriyeli  savaş yetimleri ve kimsesiz çocuklar mutluluklarını coşkuyla oynadıkları horon oyunu  ile sergilediler.

      Kaynaşma yemeğine Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, eşi Müjgan Kantay ve çocukları ile katılırken, ilçe milli eğitim müdürü Cemil Akkaya, Sure projesi yöneticileri, Mete Kasap Izgara’nın sahibi Murat Pala, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya ve dernek üyeleri de çocukları yalnız bırakmadılar.

 

      Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Gürel Kaya projeyle ilgili olarak, “Başiskele Kaymakamlığının yürüttüğü, bizimde  olduğumuz SURE projesine desteğimiz tüm hızıyla devam edecek. Savaşta öksüz ve yetim kalmış çocuklarımızın ve velilerinin ihtiyacı olduğu her konuda elimizden geleni yapmaya hazırız. Uygulamaya konulan bu proje içinde yer almaktan çok mutluyuz” dedi.

 

YORUM ALANI