Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Olaylı Kentsel Dönüşüm Toplantısını Değerlendirdi

Olaylı Kentsel Dönüşüm Toplantısını Değerlendirdi
12 views
17 Aralık 2018 - 14:26

Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, il binasında ülke ve kent gündemini değerlendirdi.

OLAYLI TOPLANTI HAKKINDA KONUŞTU

Veliahmet ve Hacıhızır mahallelerinde yapılaması planlanan kentsel dönüşüm toplantısı ile ilgili konuşan Eryarsoy, “Dün bir şeyin olup bittiği yok. Riskli alan ilan edilen yerlerin sınırları belirlendi. Bu riskli alan olarak ilan edildi. Dün orada yapılan şey açıkçası; Fikri Bakanımıza mahalleliler ulaşmışlar. Biz derdimizi anlatmak istiyoruz Ankara’ya geleceğiz dediler. O da siz gelene kadar ben geleyim yanınıza dedi” şeklinde konuştu.

Dün mahalledeki toplantı orada yaşan insanların derdini dinlemek için yapıldı diyen Eryarsoy, “Vatandaşı dinledik, taleplerini not aldık. Cumhurbaşkanımıza rapor sunacağız. Ancak orada Veliahmet’te kentsel dönüşüm ile ilgili bir talep var çoğunluk olarak ama Hacıhızır’da çoğunluk olarak böyle bir talep yok” ifadelerini kullandı.

İLÇE BAŞKANLARI BELLİ OLUYOR

Açıklamada konuşan Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Çarşamba günü temayül yapacağız. 7 ilçe başkanınız aday adayı olmak için istifa etmişti 19 Aralık Çarşamba günü 7 ilçede, temayül yoklaması yapılacak. 10-14.00 arasında gerçekleştirilecek. Mevcut ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yönetimi, mahalle başkanları, meclis üyeleri katılacak. İlçe başkanı olarak görmek istedikleri 3 kişinin ismini yazmaları gerekiyor” dedi.

Atama işlemi yapılacak diyen Eryarsoy, “Bugünden itibaren atama işlemleri 10 gün içinde bitecek. En geç Çarşamba sabahına kadar ilçe başkanı olmak isteyenler bize formlarını teslim edecekler. Formlarını teslim ettikten sonra temayülde isimleri yazılabilecek. Genel merkez teşkilat komisyonundan görevli arkadaşlarımız gelecek. Temayüller ilçelerin binasında yapılacak. Genel merkezden bir karar gelirse yeni bir yönetim oluşturulmayacak” diye konuştu.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR