DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Otobüslerde ‘Mesajım Var’ Uygulaması

Son Güncelleme :

09 Şubat 2019 - 0:30

/ kez okundu.
Otobüslerde ‘Mesajım Var’ Uygulaması

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Mesajım Var” projesi kapsamında üzerinde kamu spotu içerikli mesajlar tasarlanarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park’a ait toplu taşıma araçlarının bir kısmına uygulandı. 

Bu kapsamda 1 adet Gebze ilçesine, 1 adet Kandıra ilçesine, 1 adet Umuttepe- Karamürsel İlçesine ve 3 tanesi Kartepe-İzmit-Umuttepe hattına olmak üzere toplam 6 otobüse uygulandı. Araçlar dün Plaj Yolu Ulaşım Park garajından sefere çıktı. Proje kapsamında gerçekleştirilen programaKocaeli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Asayiş Şube Müdürü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Ömer Kodal, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Ulaşım Park Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın, Otobüs İşletme Müdürü Şaban Bayram, Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Murat Umut ve Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü ile polis memurları katıldı.Broşürleri Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü tasarladı. 50×70 ve 35×50 ebadında ki bin 500 adet afiş duraklara asıldı. Basılan 25 bin adet broşürler de otobüs içerisinde yer alan broşürlüklere konularak halkın yoğun olduğu yerlerde dağıtımı yapılacak. Araç içerisinde bulunan panellerde kayan yazı şeklinde kamu spotu olarak duyurulacak.Üzerinde emniyetin mesajları bulunan Otobüslerin ilk sefere çıkışı öncesinde açıklama yapan Kocaeli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz ” Büyükşehir belediyemiz ve Üniversitemizle birlikte vatandaşlarımızın mağdur olmadan bilinçlendirilmesi amacıyla bundan 4-5 ay önce başlattığımız çalışmalar bugün nihayete erdi. Yapılmayanı yapmaya çalıştık. Daha önce broşürler ve afişlerle toplumu bilinçlendirmeye çalışıyorduk. Bu sefer belediyemizi ve üniversitemizi işin içine aldık. Otobüslerimizi mesaj vermek için kullanmaya amaçladı. Sağ olsun üniversitemizi dizaynını yaptı. Şuan için 6 otobüs, ileriki günlerde daha da artacak.”  Dedi.

Ulaşım Park Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın, ise”Bu 6 otobüsün seçilmesi de en uzak mesafeli otobüsler, bu şekilde bütün ilçelerimize ulaştıracağız. Konularımız telefon dolandırıcılığı, silah atma, emniyet kemeri , yasadışı bahis. Vatandaşlarımızı bu şekilde mağdur olmadan bilinçlendirmek istiyoruz. 6 tane aracımızı kapladık, biz bu projede yer almaktan büyük bir mutluluk duyduk. Bundan sonraki süreçlerde de emniyetimize ve üniversitemize gerekli destekleri vereceğiz. Bu araçların seçilmesi hatların uzaklığı göze alınarak seçildi.” ifadelerini kullandı.

YORUM ALANI