DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Protokolden Butik Otel İnşaatına İnceleme

Son Güncelleme :

06 Nisan 2018 - 9:37

/ kez okundu.
Protokolden Butik Otel İnşaatına İnceleme

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucu Kocaeli Sanayi Odası tarafından Kapanca Sokak’ta  yapımı devam eden butik otel inşaatı il protokolü tarafından incelendi.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İzmit Belediyesi’nin Tarih Koridoru Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan Kapanca Sokak’a giderek otel inşaatında incelemelerde bulundu. Arsası İzmit Belediyesi tarafından verilen ve KSO tarafından yaptırılan butik otel inşaatında incelemelerde bulunan protokol üyeleri, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Kapanca sokağın ikinci butik oteli olma özelliği taşıyacak olan yapının İzmit turizmine ayrı bir değer katacağı kaydedildi.

71 ESER RESTORE EDİLDİ

Vali Aksoy ve beraberindekilere bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Doğan “şehrimizdeki birçok tarihi değer ne yazık ki bir dönem yok olmaya mahkûm bırakılmış, hatta üzerine binalar bile yapılmıştı. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tarihi değerlere el atıyoruz. İzmit Belediyesi olarak bir taraftan kendi imkanlarımızla 30 milyon liranın üzerinde restorasyon harcaması yaparken, diğer taraftan da bu çalışmalarda kurumların desteğini alıyoruz. Şimdiye kadar 71 tarihi değerin restorasyonunu gerçekleştirdik. Sanayi Odası tarafından yapılan bu butik otelimizin tamamlanmasıyla sokağımız ikinci oteline kavuşmuş olacak” dedi.

DESTEKLEYEN HERKESE TEŞEKKÜR

Kapanca Sokak’ta bulunan mevcut butik otelin yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü de belirten Doğan ” şehrimize gelen turist sayısı her geçen gün artarken bu otelimiz sayesinde konaklama kapasitemiz de artmış olacak. Şehrimize gelen turistler, tarihi sokakta daha fazla konaklama imkanı bulacak. Sayın Valimizin görev yaptığı her ilde turizm potansiyeli oluşturduğunu biliyoruz. Değerli katkılarıyla Kocaeli’miz turizm şehri olacaktır. Bu çalışmalarımızda desteğini esirgemeyen Valimize, Kaymakamımıza, Sanayi Odası Başkanımıza, tüm kişi ve kurumlara İzmit halkı adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Yaklaşık 957 metrekarelik alanda inşaatı hızla devam eden 17 odalı, 34 yatak kapasiteli ve otoparkı da bulunan butik otelin kısa süre içinde tamamlanacağı öğrenildi.

YORUM ALANI