Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Roman Vatandaşlara Sağduyu Çağrısı

Roman Vatandaşlara Sağduyu Çağrısı
240 views
07 Ağustos 2020 - 17:07

Roman Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar’dan, Roman vatandaşlara sağduyu çağrısı geldi.

Roman Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Roman vatandaşlar arasında çıkan huzursuzluğa işaret ederek sağduyu çağrısı yaptı.

Çokyaşar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yıllardır büyük emekler veriyoruz, Roman açılımı sürecinde her zaman hükümetin yanında olduk hem yerel yönetimlerle hem hükümetimizle onlarca program proje yürüttük, her zaman dile getirdiğimiz konu mahallelerde her geçen gün nüfus yoğunluğu artmakta, barınma sorununa dair ciddi olarak adımlar atılmalı diye hatta bu konuyla ilgili biz üstümüze düşeni yaparak yapı Kooperatifleri kurmaya başladık bile. Bu süreci dahada hızlandırarak hem yerel hemde devletimizin desteğini alarak barınma soruna dair çözüm üretme gayretindeyiz. Hepimizin yakından takip ettiği gibi mahallelerde sıkışık dar alandan kaynaklanan kavgalar yaşanmaktadır. Son bir kaç gündür İzmit’te yaşanan her ne kadar gündeme getirmek istemesek de yaşanan sıkıntılar var, biri ağır olmak üzere yaralanan kardeşlerimiz var. Bundan ötürü aşırı derecede üzüntülüyüz bu vesileyle buradan herkese sağduyu çağrısında bulunuyorum inşallah bu sorunların hepsini aşacağız bütün kamuoyundan bu konuların çözümüne dair destek bekliyoruz biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız birşey yok. Rabbim yar ve yardımcınız olsun

 

AHMET ÇOKYAŞAR’IN PAYLAŞIMI

 

Yıllardır büyük emekler veriyoruz, Roman açılımı sürecinde her zaman hükümetin yanında olduk hem yerel yönetimlerle hem hükümetimizle onlarca program proje yürüttük, her zaman dile getirdiğimiz konu mahallelerde her geçen gün nüfus yoğunluğu artmakta, barınma sorununa dair ciddi olarak adımlar atılmalı diye hatta bu konuyla ilgili biz üstümüze düşeni yaparak yapı Kooperatifleri kurmaya başladık bile bu süreci dahada hızlandırarak hem yerel hemde devletimizin desteğini alarak barınma soruna dair çözüm üretme gayretindeyiz. Hepimizin yakından takip ettiği gibi mahallelerde sıkışık dar alandan kaynaklanan kavgalar yaşanmaktadır son bir kaç gündür izmitte yaşanan her nekadar gündeme getirmek istemesekte yaşanan sıkıntılar var biri ağır olmak üzere yaralanan kardeşlerimiz var bundan ötürü aşırı derecede üzüntülüyüz bu vesileyle buradan herkese sağduyu çağrısında bulunuyorum inşallah bu sorunların hepsini aşacağız bütün kamuoyundan bu konuların çözümüne dair destek bekliyoruz biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız birşey yok Rabbim yar ve yardımcınız olsun Hayırlı Cumalar Diliyorum. #barınmasorununuhepbirlikteçözeceğiz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI