Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Saadet Partisi Zafer Mutlu ile Yola Devam

Saadet Partisi Zafer Mutlu ile Yola Devam
75 views
20 Eylül 2020 - 17:33

Saadet Partisi’nin 7’nci olağan kongresi Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede 569 delege 25 asil, 25 yedek il yönetim kurulu üyesini, 5 asil, 5 yedek il disiplin kurulu üyesini ve 26 büyük kongre delegesini seçti. 

Kongreye SP Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Devlet Bakanı Sabri Tekin, SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, SP Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Devlet Bakanı Sabri Tekir, CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Remzi Kaya, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir,  Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar ve çok sayıda SP’li kongre delegesi katıldı. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise kongreye online olarak bağlanarak, genel kurul üyelerine seslendi.

SP İl Başkanı Zafer Mutlu kongrede yaptığı konuşmada, “ Teşkilatımıza Kocaeli gibi büyük ve güzel bir ilin il başkanlığı görevini layık gördüğü için teşekkür ediyorum. Bizler muazzam bir coğrafyada yaşıyoruz. Ecdadımız bu coğrafyada yaşamak için büyük mücadeleler verdi. Hepsinden Allah razı olsun. Bugünün vatan evlatları olarak bu mirasa hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğine inanıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz, batarsak hep beraber batacak kalkınırsak hep birlikte kalkınacağız. Hayat tarzlarımız farklı olsa da bu durum bizleri birbirimize düşman etmemeli. Biz ülkemizin sanayisi, teknolojik yatırımları ile dünya ile mücadele edebilsin, işsizlik olmasın, gençlerimiz geleceğe umutla baksın, mazlumlara sahip çıkılsın istiyoruz.

MUTLU’NUN YÖNETİMİ

 

Zafer Mutlu, Ali Paksoy, Ayhan Altıntaş, Dursun Ali Atmaca, Ekrem Öztürk, Fatih Polat, Fatih Salihoğlu, Furkan Dursun Taş, Halil Kayın, Halit Şengül, İbrahim Bıyıklı, İbrahim Bıkmaz, İbrahim Akgündüz, Latif Gökhan Durtaş, Mesut Özlem, Mustafa Özsoy, Necati Korkmaz, Necip Katırağ, Nihat Yıldız, Sedat Uslu, Selman Çoban, Turhan Özkalas, Volkan Gemiksiz, Yakup Demir, Zeki Karataş.

 

İL DİSİPLİN KURULU

 

Alattin Çakmak, Mehmet Tatlı, Hasan Antika, Eyüp Çelik, Şemsettin Akyüz.

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

 

Zafer Mutlu, Sinan Ejderoğlu, Recep Sarıdoğan, Nurettin Çelik, Ahmet Kul, Mustafa Türel, Samet Gürsoy, Selim Çetinkaya, Yaşar İsmail Yıldız, Ömer Faruk Coşkun, İbrahim İlhan, Yusuf Aksu, Mehmet Batmanlar, Ethem Karataş, Mehmet Özalay, Ramazan Arslan, Erkan Bilikli, Halil Kayın, Halit Şengül, Alattin Çakmak, Turan Özkalas, Ayhan Altıntaş, Firdevs Kalkan, Mehmet Tatlı, Gülay Ayvazoğlu, Furkan Dursun Taş.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI