Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Saadet Partisi’nde İttifak Krizi; İnanılmaz Sözler

Saadet Partisi’nde İttifak Krizi; İnanılmaz Sözler
82 views
26 Ocak 2021 - 20:56

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesinin ardından, “Saadet Partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor” sorusu gündeme gelmişti. Asiltürk, görüşmeye ilişkin ilk kez konuştu.

Ziyaretin içeriğine dair Erdoğan’ın açıklamalarının üzerine bir şey söylemeyeceğini belirten Asiltürk, Saadet Partisi’nin gelecekte hangi ittifak içerisinde yer alacağına yönelik soruya ise şöyle yanıt verdi:

“İleride şöyle mi yaparız böyle mi yaparız demenin zamanı o noktaya geldiğimiz zaman, seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz.

 

Oğuzhan Asiltürk’ün yaptığı bu açıklamalar ortalığı karıştırdı. Partinin genç son genel seçimlerde Ankara Milletvekili adayı olan Ali Aktaş “Padişahlıkla mı yönetiliyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Asiltürk’ün “Kararımı açıklarsam bölünme olur” sözlerini alıntılayan Aktaş, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Oğuzhan Asiltürk, ittifaklar konusunda “seçime bir hafta kala buna karar verilir. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur.” demiş. Padişahlıkla mı yönetiliyoruz? Partinin seçilmiş kurulları var. Bir kişi karar veremez.

Saadet Partisi, tek kişinin kalbinde sakladığı görüşü açıklamak suretiyle politik kararların alındığı bir yer değildir, olmamalıdır. Saadet Partisi, krallıkla yönetilmiyor. Bir tür “Allah’ın yeryüzündeki gölgesi” gibi hareket edilerek seçilmiş kadrolara koyun muamelesi yapılamaz.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr