DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Safir Koleji’nden Başkan Karaosmanoğlu’na Ziyaret

Son Güncelleme :

21 Mart 2018 - 11:32

/ kez okundu.
Safir Koleji’nden Başkan Karaosmanoğlu’na Ziyaret

Safir Koleji Kampüs Müdürü Çuhadar ve beraberindekiler, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminde Körfez’de eğitim faaliyetine başlayacak olan Safir Koleji Kampüs Müdürü Mehmet Çuhadar ve yöneticileri misafir etti. Sanayi şehri olarak bilinen Kocaeli’nin artık eğitim kenti olarak anılmasının önemine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, bu yönde adım atan kurum ve kuruluşların yanında olduklarını söyledi.

SAFİR KOLEJİ, KÖRFEZ İLÇEDE

Başkan Karaosmanoğlu’na okulun yapısı hakkında bilgi veren Çuhadar, 1200 kontenjan kapasitesine sahip Safir Koleji’nin anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde öğrenci ön kayıt kabullerine devam ettiğini aktardı. Çuhadar, 1200 metre kare oturum alanı bulunan yerleşkede kapalı yüzme havuzu, kapalı otopark, spor salonu, 300 kişilik konferans salonu, tüm okul seviyesinden laboratuvarlar, beceri atölyelerinin yanı sıra geniş ve ferah 52 derslik bulunduğunu belirtti.

EDİRNE, DÜZCE VE İSTANBUL

Kolejin yapımına Altun İnşaat Hüseyin Altun tarafından devam edildiğini vurgulayan Çuhadar, okulda eğitim verecek öğretmenlerde en az 5 yıllık deneyim aradıklarını, bu deneyimin özel okullarda kazanılmış olmasına da dikkat ettiklerini ifade etti. Kocaeli dışında Edirne, İstanbul, Düzce illerinde de kolejlerinin olduğunu ifade eden Çuhadar, kurumun kurucu genel müdürlüğünü yürüten Cemil Keskin’in Türkiye genelinde ilk etapta büyükşehirlerde sonrasında da 81 ilde okul açmak istediği bilgisini paylaştı.

KÖRFEZ HALKI ÇOK MEMNUN

Çuhadar, son olarak okulun yapıldığı Körfez ilçedeki iş adamlarının, esnafın ve bölgede oturan velilerin okula gösterdikleri ilgiden çok memnun olduklarını aktardı. Çuhadar, bölge halkının bu ölçekte ve kalitede bir kurumun Körfez ilçeye gelmesini sevinçle karşıladıklarını da sözlerine ekledi. Çuhadar ve beraberindekiler, kendilerini kabul etmesinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

YORUM ALANI