DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Sınav sonuçları seçim sonrasına neden bırakıldı

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 9:03

/ kez okundu.
Sınav sonuçları seçim sonrasına neden bırakıldı

Açıklamayı okuyan dernek üyesi Elçin Buyruk, “Cumartesi günü, TEOG yerine getirilen yeni sisteme uygun biçimde liseye geçiş sınavı yapıldı. Bu sene yaratılan sınav kaosunun sonucunun çocuklarda nasıl bir travmaya neden olduğunu sınav günü okul bahçelerinde, soru kitapçıklarının başında ağlayan çocukların gözyaşlarını görerek tanıklık ettik” dedi.

Çocuklarımızın, öğrencilerimizin geleceğini belirleyen, onların emeklerini ve hayallerini yok sayan MEB, sorularımıza yanıt vermeli ve bir an önce kendi oluşturduğu kaosa son vermelidir. Soruları hazırlayanlar kimlerdir? Bu sınav ile hangi kazanımların ölçümü planlanmıştır? Sınavda sorulan sorulara benzer soru örnekleri üzerinden pilot uygulama yapılmış mıdır? Yerleştirme kılavuzunun seçim sonrasına ertelenmesinden sonra sınav sonuçları da 22 Haziran tarihi değiştirilerek, seçim sonrasına 26 Haziran’a ertelendi. Açıkladığınız tarihin değiştirilme gerekçesi nedir? diye sordu.

 

“TRAVMANIN HESABINI KİM VERECEK?”

Çocuklarımız sahipsiz değildir diyen Buyruk, “Yarattığınız eğitim sistemi ile yaşamlarını yap-boz tahtasına çevirdikleriniz bizim çocuklarımızdır. Gidecekleri okulları nitelikli, niteliksiz açıklamaları ile ayrıştırdığınız o çocuklar bizlerin çocuklarıdır. Bizim gelecek kaygısı ile olsa dahi gözlerinden akan bir damla yaşa bile kıyamazken; sizin bu yaşta omuzlarına taşıyamayacakları yükleri yüklediğiniz, saatlerce ağlattığınız o çocuklar bizim çocuklarımızdır. Peki, çocuklarımıza yaşatılan travmanın hesabını kim verecek? Bu çocuklar bu travmayı nasıl atlatacaklar?” diye konuştu.

 

“BU YIKIMIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Her çocuğun ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilebileceği, desteklenebileceği bir eğitim sistemi mümkündür diyen Buyruk, “Çocuklarımızın, öğrencilerimizin hayalleriyle daha fazla oynamayın, onların geleceklerinden elinizi çekin. Yaratılan bu yıkımın hesabını verin. Veli Der olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu kaostan sorumlu olduğunu, acilen açıklama yaparak kendi yarattıkları kaosun sorumluluğunu üstlenmek zorunda olduğunu ve sorularımıza cevap vermesini bekliyoruz, bu yıkımın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Velilerimizi laik, bilimsel, parasız kamusal eğitime sahip çıkmaya davet ediyoruz dedi.

YORUM ALANI