Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

ŞOK! 13 Yaşındaki Kıza Cinsel Taciz

ŞOK! 13 Yaşındaki Kıza Cinsel Taciz
386 views
20 Aralık 2020 - 17:34

Pendik’te 13 yaşındaki kız öğrenci M.E.’nin 8 yıldır yaşadığı cinsel saldırı, iki yıl önce sınıf öğretmeni tarafından dağıtılan ‘Öğrenci Bilgi Formu’na el yazısı ile ailesinden şiddet gördüğünü yazmasıyla ortaya çıktı.

Öğretmenlerin  ilgisinden cesaret alan M.E.,  sınıf öğretmenine kendisinden 4 yaş büyük ağabeyi Ş.E.’nin cinsel saldırısına uğradığını söyledi. M.E. ağabeyisinin 5 yaşından beri kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. M.E., ailesinde erkeklerin daha çok önemsendiğini ve suçun kendisine atılacağı korkusu ile bunu daha önce dile getirmediğini ifade etti.

Öğretmenler tarafından tutulan tutanak, karakola gönderildi. M.E., karakolda aynı ifadesini tekrarladı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca,  Ş.E. hakkında, “Zincirleme şekilde kan bağıyla bağlı çocuğun cinsel istismarı” suçundan 20 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

M.E.’nin Avukatı Kerim Tunç Erturan, SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk)  Ş.E.’nin cezalandırılmasını istedi. Avukat Erturan, kararla birlikte hala ailesi ile aynı evde yaşayan M.E. için koruyucu tedbirler alınmasını talep etti.

10 YIL CEZA ALDI

Kararını açıklayan mahkeme, Ş.E.’ye, 15 yaşından küçük kız kardeşine yönelik eyleminden dolayı, , “Zincirleme şekilde kan bağıyla bağlı çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıl ceza verdi. Sanık Ş.E., suç tarihinde 18 yaşından küçük olduğundan ceza 12 yıl hapis cezasına düşürüldü. ‘İyi hal’ indirimi ile cezayı 10 yıla düşüren mahkeme, kararla birlikte  tutuklanmasına da karar verdi. Cezayı çok bulan  Ş.E.’nin avukatı bu kararı İstinaf Mahkemesi nezdinde temyiz etti.

 

 

KAYNAK:YENİÇAĞ

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI