DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

ŞOK! Kadın Müdür taciz etti iddiası; Şikayetçi oldu

Son Güncelleme :

12 Eylül 2022 - 14:39

/ kez okundu.
ŞOK! Kadın Müdür taciz etti iddiası; Şikayetçi oldu

Mersin’de kadın müdürü tarafından ısrarla tacize uğradığını ifade eden erkek mühendis Ç.D. davacı oldu. Tanıklar dinlendi. Müdür için cinsel taciz suçundan 5 yıl 3 aya kadar hapis talep edildi. Kadın müdürün dava dosyasında yer alan taciz içerikli sözleri şaşkına çevirdi.

Mühendis Ç.D.’ye sözlü ve fiziksel olarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla kadın müdür H.C. hakkında 5 yıl 3 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı. Ç.D. şikâyet dilekçesinde H.C. tarafından şahsıma yapılan, fiziksel ısrarcı tacizlere ve tehditlere dayanamadığım için psikolojik olarak buhrana sürüklendim dedi.

‘İDDİALAR DOĞRULANDI’

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli, İddianamede, şüphelinin atılı suçlamaları kabul etmediği ancak tanık beyanlarının müştekinin iddialarını doğruladığı, ses kayıtları üzerine yaptırılan bilirkişi incelemesinin de müştekinin iddialarını doğruladığı belirtildi. İddianame suç tarihi olarak “18 Eylül 2020 ile 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında zincirleme” ifadesi yer alırken, müdür için cinsel taciz suçundan 5 yıl 3 aya kadar hapis talep edildi.

Davanın ilk duruşması Mersin 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 14 Şubat 2022 tarihinde yapıldı. İlk duruşmada sanık katılmazken, müşteki ve tanıklar dinlendi. Duruşmada dinlenilen tanıklar da Ç.D.’nin iddialarını doğrulayan beyanlarda bulundu. Davanın ikinci duruşması ise 22 Haziran 2022 tarihinde yapıldı.

Duruşmaya katılan sanık müdür, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Savunmaların ardından mahkeme olaya ilişkin gönderilen ses kayıtlarının çözümü için CD’nin bilirkişiye verilmesine, tanıkların dinlenilmesi için duruşmayı önümüzdeki aralık ayına erteledi.

YORUM ALANI