Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

ŞOK Sözler; ‘Cumhuriyet’i Bir Kabadayı Bozuntusuna Teslim Edemeyiz’

ŞOK Sözler; ‘Cumhuriyet’i Bir Kabadayı Bozuntusuna Teslim Edemeyiz’
14 views
17 Kasım 2019 - 0:49
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, AKP’nin döneminin kapandığını belirterek, “Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” dedi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin Aydın İl Teşkilatı’nın düzenlediği “Üye Katılım ve Mahalle Başkanları Toplantısı”nda konuştu. İYİ Parti’nin iki yıl içinde Türk siyasetine yön verdiğini belirten Aydın, “Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” şeklinde konuştu

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Parti’nin kuruluşundan bugüne 2 yıl geçti. Geride bırakılan sürede Türk siyasi hayatında büyük bir başarıya imza attınız. 2-3 ay içerisinde teşkilatlanarak Türk siyasi hayatında bir destana imza attınız. 1 Nisan’da Büyük Kurultay’da salonlara sığmadık, on binlerce insan gönüllü olarak Ankara’ya akın etti. O gün İYİ Partililer için tarihi bir gündür. İktidarın korkuyu yaşadığı gündür o gün. Unutmayalım 1 Nisan’dan 15 gün sonra baskın seçim kararı aldılar. 90 günlük seçim takvimi 45 güne sıkıştırılarak seçime gidildi. İYİ Parti yapılan seçimde Türk Milleti’nin sözcülüğünü yapmaya başladı. Türk Milleti’nin sesi oldu.

17 Yıldır her seçimden galibiyetle çıkan AK Parti iktidarının. “Ne yaparsa yapsın kazanır” algısına İYİ Parti kesinlikle boyun eğmedi, mahalli seçimlerde gücümüzü ispat ettik. İYİ Parti devamlı sahadadır ve Türkiye’nin siyasetine yön vermektedir.”

“AKP YENİLMEZ ALGISI KIRILDI”

“Şartlara, zalimlere sizin desteğinizle teslim olmadık. Bütün Büyükşehirleri kaybettiler. AK Parti yenilmez algısı yıkılmıştır. Kaybedilen İstanbul seçimlerinin ardından oluşan fark yalanı, dolanı kendilerine metot olarak görenlere bir tokattır. Bunu da sizler başardınız. Bugüne kadar AK Parti yenilmez diyenlere tokat inmiştir. Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR