Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Tahir Başkan’dan Esnafa Destek

Tahir Başkan’dan Esnafa Destek
119 views
08 Aralık 2020 - 16:17

Pandemi 1. Dönem destekleri kapsamında 126.6 milyon TL destek veren Büyükşehir, 2. dönem kapsamında 112 milyonluk destek paketi açıkladı. Büyükşehir’le çalışan firmaların alacağı toplam 122 milyon TL Aralık ayında verilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, pandemi destekleri kapsamında 112 milyonluk destek paketi açıkladı. Daha önce yapılan desteklerle birlikte Büyükşehir, Kocaelililere pandemi döneminde 238,6 milyonluk destek vermiş olacak. Başkan Büyükakın, Büyükşehir’den alacağı olan firmalara alacağı toplam 122 milyon TL’nin Aralık ayında verileceği müjdesini de verdi. Yapılacak desteklemeler için Beyaz Masa, Sosyal Şube, internet üzerinden esnaflar başvuru yapabilecek.

Pandemi sınırlamaları kapsamında pek çok iş kolu kepenk indirmek zorunda kalırken çalışanlar da mağdur oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2. dönem pandemi destek paketi kapsamında 112 milyonluk destek sunacak. Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan basın toplantısına Başkan Büyükakın’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanvekili Şahin Talus, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, esnaf odaları yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri katıldı.

ESNAF KART ÇIKARTILACAK

Kepenk kapatan ya da işleri iyi gitmeyen esnaflara destek vereceklerini söyleyen Başkan Büyükakın, “Sosyal yardım kapsamına alarak desteklemeleri yapıyoruz. 41 Kart’ın formunu esnaf kart olarak düzenledik ve buradan yardımı vereceğiz. İş yeri kapatılan esnafımıza ayda 1000 lira destek vereceğiz. Esnafımızın ilave başka gelirinin olmaması gerekiyor” dedi.

ESNAFA 3 AY SÜREYLE TOPLAM 3 BİN TL VERİLECEK

20 milyon olarak belirledikleri esnaf destek paketini 30 milyon TL’ye çıkardıklarını vurgulayan başkan Büyükakın, “Destekler ocak, şubat ve mart aylarında devam edecek. Şartlar olumsuz devam ederse sürenin uzatılması ile ilgili de değerlendirme yapacağız. İş yeri kapatılan esnafımıza 3 ay süreyle aylık bin ve toplam 3 bin TL esnaf kart üzerinden verilecek. İş yeri kapatılmayan esnaflara ise muhtaçlığın belgeleme şartı ile aynı yardım kapsamında yardım vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI