Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Tahir Büyükakın’a YILDIRIM Tepki

Tahir Büyükakın’a YILDIRIM Tepki
9 views
20 Kasım 2019 - 17:54
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6 milyarlık borcunu Yuvacık Barajı’na bağlamasına tepkiler dinmiyor. CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım da sosyal medya hesabından Büyükakın’a tepki gösterdi.
Selman Yıldırım ‘Sefa Sirmen döneminde yapılan İZGAZ Ağustos 2008 tarihinde değerinin çok altında %90’ı 560 milyon dolara Fransızlara satıldı. Bügünkü Türk Lirası karşılığı 3.5 milyar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin borcu ile ilgili sürekli Cuhhuriyet Halk Partisini suçlayanlar anlaşılan hafızasını kaybetmişler. İzgazın satışı yapıldığı dönemde yanlış hatırlamıyorsam Genel Sekreter Yardımcısı olan sayın Tahir Büyükakın izgaz satışından elde edilen geliri çarçur edeceğine ya yeni yatırım yapsaydı yada hazine ile otursaydı borcu kapatsaydı. Satıştan elde edilen gelirle borcu kapatmayıp bunun hesabını veremeyenlerin konuşma hakkı yoktur.’
İZGAZ SATIŞINDAN ELDE EDİLEN GELİR NEREDE
Hele hele devlet yönetiminde tecrübesi olan birinin kamuoyunu yanıltmasını hiç doğru bulmuyorum. Bir hatırlatma: halıhazırda Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası olarak kullandığı binayı CHP li belediye yönetimi Bayındır holdinge satış yapmış satıştan elde edilen gelirle Süleyman Demirel kültürmerkezi, yeni terminal binası ve konut yapmak için arsa kamulaştırılmıştır.
Merak ediyorum izgaz satışından elde edilen gelir nerde.
SELMAN YILDIRIM’IN PAYLAŞIMI

Hatırlatma
Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminde yapılan İZGAZ Ağustos 2008 tarihinde değerinin çok altında %90’ı 560 milyon dolara Fransızlara satıldı. Bügünkü Türk Lirası karşılığı 3.5 milyar.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin borcu ile ilgili sürekli Cuhhuriyet Halk Partisini suçlayanlar anlaşılan hafızasını kaybetmişler. İzgazın satışı yapıldığı dönemde yanlış hatırlamıyorsam Genel Sekreter Yardımcısı olan sayın Tahir Büyükakın izgaz satışından elde edilen geliri çarçur edeceğine ya yeni yatırım yapsaydı yada hazine ile otursaydı borcu kapatsaydı. Satıştan elde edilen gelirle borcu kapatmayıp bunun hesabını veremeyenlerin konuşma hakkı yoktur bence. Hele hele devlet yönetiminde tecrübesi olan birinin kamuoyunu yanıltmasını hiç doğru bulmuyorum.
Bir hatırlatma: halıhazırda Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası olarak kullandığı binayı CHP li belediye yönetimi Bayındır holdinge satış yapmış satıştan elde edilen gelirle Süleyman Demirel kültürmerkezi, yeni terminal binası ve konut yapmak için arsa kamulaştırılmıştır.
Merak ediyorum izgaz satışından elde edilen gelir nerde.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR