DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Talk&Smile Cafe İzmit’İn küresel mekanı olacak

Son Güncelleme :

03 Haziran 2022 - 20:58

/ kez okundu.
Talk&Smile Cafe İzmit’İn küresel mekanı olacak
İzmit Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Speaking Cafe’de isim değişikliği yapıldı. Uluslararası proje ve etkinliklerin gerçekleştirilerek, eğlenceyle öğrenmeyi bir arada sunacak olan kafe, Talk&Smile Cafe adıyla Belsa Plaza’da vatandaşın hizmetine açılacak 
İzmit’i kültür ve sanat kenti olma hedefiyle birçok yeni projeyle buluşturan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bu alandaki hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. İzmit Belediyesinin sahip olduğu vizyoner bakış açısıyla tüm halkımıza hizmet edebilecek şekilde tasarlanan Talk&Smile Cafe, Speaking Cafe yerine hizmete girmeye hazırlanıyor. İngilizce hizmet verecek kafede,  misafirler de İngilizce konuşacak. Bu sayede dilini geliştirmek için yurt dışına çıkma imkânı bulamayan vatandaşların yabancı dil gelişimlerine destek olunacak.
ÜCRETSİZ ÜYELİK SİSTEMİ
Talk&Smile Cafe’de İngilizce film-belgesel günleri, kültür geceleri, karaoke, konulu yarışmalar, gezi programları vb. gibi etkinlikler ile gençlerimizin İngilizce pratik yapmasının yanı sıra eğlenerek öğrenmelerine katkı sunulacak. Talk&Smile Cafe’nin faaliyetlerinden yararlanmak için üyelik sistemi getirilecek. Herhangi bir ücret ödemeden vatandaşlar üye olabilecek, etkinlik ve faaliyetlerinden yararlanabilecek.
ÇOCUKLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ 
Talk&Smile Cafe’de okul öncesi yaş grubundaki çocukların da faydalanabileceği İngilizce atölyeler yer alacak. Çocuklar; kendilerine özel tasarlanan bölümde, uzman eğitmenler ile oynayarak ve eğlenerek bir eğitim–öğretim sürecinin içinde olduklarının farkında olmadan İngilizce öğrenmeye başlayacak. Çocukların oyunlarla, şarkılarla ve interaktif dramalar eşliğinde İngilizce dil yetenekleri ve gelişimleri desteklenecek.
İSİM HAKKI KÜLFETİNDEN KURTULACAK
Speaking Cafe için önceki dönem yönetimi tarafından kurulduğu günden beri isim hakkı ücreti ödeniyordu.  Yeni konseptiyle vatandaşlara hizmet verecek olan Talk&Smile Cafe için ise İzmit Belediyesi artık isim hakkı ödeme külfetinden de kurtulmuş olacak. Kendi ismiyle, kendi markasını oluşturacak olan İzmit Belediyesi, kente yeni bir mekan kazandırırken, ödenen gereksiz ücretten de tasarruf edecek.

YORUM ALANI