DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

TOKİ evleri nasıl olacak? İlk kez detaylı bilgilendirdi

Son Güncelleme :

23 Eylül 2022 - 16:36

/ kez okundu.
TOKİ evleri nasıl olacak? İlk kez detaylı bilgilendirdi

Milyonlarca kişinin başvurduğu TOKİ sosyal konutlarının içi merak ediliyordu. İstanbul Esenler’de 3+1 TOKİ dairesi görüntülendi. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde, 500 bin sosyal konut ve 50 bin iş yeri yapılacak. İşte 125 metrekarelik örnek bir evin içi.

Proje kapsamında, 500 bin sosyal konut ve 50 bin iş yeri yapılacak. Ayrıca, TOKİ tarafından elektrik, su, doğal gaz altyapıları ve planları tamamlanmış, inşaata hazır 250 bin konut arsası sunulacak.

Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konutun temeli yılbaşında atılacak ve 2 yıl içinde tamamlanacak. Toplam 422 milyar liralık yatırımla gerçekleştirilecek proje kapsamında, 2 trilyon liradan fazla ekonomik hareketlilik sağlanması, en az 100 bin yeni istihdam oluşturulması öngörülüyor.

TOKİ konut projesinde merak edilen bir diğer detay ise evlerin içinin nasıl olduğu şeklindeydi. CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz, örnek evlere girerek dairelerin nasıl olacağını görüntüledi.

3+1, TOPLAMDA 125 METRE KARE” 

Evin için hakkındaki bilgiler şu şekilde:

Mutfak 14 metrekare. Tezgahlarda laminat parke kullanılmış. Fırın ve ocak için alan ayrılmış ve vatandaşların kendi özel tasarımları için de imkanlar bırakılmış. 3+1 toplamda 125 metrekarelik bir alan. Kapılar çelik, diyafon var. Camlar geniş, oldukça kullanışlı bir balkon mevcut. Çocuğu olan aileler için de demirler yüksek şekilde bostancı escort yapılacak.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

250.000 Konut projesinde asil hak sahibi olup, çıkan konutu istemeyenler için başvuru bedel iade süresi nedir?

-İlgili projedeki sözleşme imzalama süresinin bitimini müteakiben başvuru iade işlemleri yapılacaktır.

Konut değiştirme (becayiş) imkanı var mı?

-Sözleşme imzalama aşamasında vardır.

Taksit ödemeleri sabit mi olacak?

-Taksit ödemeleri her altı ayda bir olmak üzere Memur Maaş Artış oranı ile (İdarece belirlenen) oran dahilinde artışa uğrayacaktır.

Kaynak: POSTA

 

YORUM ALANI