Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Türk Metal’de Yakup Yıldız Yeniden Başkan

Türk Metal’de Yakup Yıldız Yeniden Başkan
16 views
16 Aralık 2018 - 21:08

Türk Metal Sen Kocaeli Şubesi’nin 5’nci olağan genel kurulu dün Emex Otel’de gerçekleştirildi. Genel kurula mevcut başkan Yakup Yıldız tek aday olarak girdi. Genel kurula Türk- İş Genel Sekreteri Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AK Parti İzmit Başkan Vekili Rıfat Akbaş, Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Büyükşehir Kent Konseyi Başkan Vekili Gültekin Görüm ve çok sayıda şube başkanı ve STK temsilcisi hazır bulundu.

200 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurul sonunda 12 asil 12 yedek üye seçildi. Genel Kurulun divan başkanlığını Genel Başkan Pevrul Kavlak yaparken Divan Başkan vekilliğini Mehmet Şener, Yusuf Ziya Odabaş katip üyeliklerini ise Sibel Bayrak ve Erdal Kartal yaptı.

TÜRK METAL SENDİKASI AİLESİNİ  UTANDIRACAK HİÇ BİR ŞEY YAPMADIK

Başkan Yakup Yıldız, “ Ben özellikle şunu belirtmek istiyorum. Sendikamızın genel başkanımızın arkasındayız. Biz Türk Metalli olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün ilklerin sendikası olan sendikamız Türk Metal’e damga vuruyor. Gelinen bu durum bir sonuç değil, önümüzdeki zorlu süreçtir. Cesaretimiz, mücadele azmimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi. Sendika hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız,“4 yıllık çalışma dönemini geride bıraktık. Gerekli çalışmalar yaptık. Türk Metal’in görüşleri istekleri ile sendikamızı temsil etmeye çalıştık.  Türk Metal ailesini utandıracak hiçbir yanlış yapmadık” diye konuştu.

KOCAELİSPOR’UMUZA DESTEK VERDİK

Yakup Yıldız konuşmasının devamında, “Her zaman yakın temas içinde olduğumuz üyelerimiz için uygun ekonomik projeler gerçekleştirdik. Kocaelispor’umuz için yapılan kampanyalarına destek verdik. Tüm sendika olarak sahada mücadele içinde olduk. İyi yaptığımız kadar eksik yaptığımız şeyler olmuştur. Bütün üyelerimizin insan onuruna yakışır bir yaşam sunabilmek için sürekli çalıştık. Yeni dönemde bugüne kadar yaptıklarımızdan daha çok şey yapmaya hazırız. Bölgemizdeki metal işçilerine daha iyi bir yaşam sunabilmek için inançlıyız. Çünkü önümüzde çok iyi bir liderimiz var. Yanımızda desteğini esirgemeyen çok iyi arkadaşlarımız var. Unutmayalım ağaçlar kökleri ile büyür. Bu çınarı beslemek hepimizin görevidir” dedi.

KAN KUSTUK, KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK

Genel Başkan Pevrul Kavlak yaptığı konuşmada, “Bu onurlu görevi devredip yola çıktığımda ben de hayallerimin peşinde koştum. Hayalim çağdaş bir sendika yaratmaktı. Kendime ve arkadaşlarıma güvendim, inandım. Sendikanın sözlükteki anlamı bana yetmedi. Bana göre sendika, halka ücret pazarlığı yapmak değil, insandı. Hayallerim hiçbir zaman sınırlı kalmadı. Sadece Metal işçileri değil, tüm emekçilerin sesi olmak için sizlerle birlikte çok çaba sarf ettik. Çok şey yaşadık. Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik dedik. Türkü söyler gibi yürüttük mücadelemizi. İnadına Türk Metal, inadına kardeşlik dedik. Bu kentte bütün bunları başarmış olmanın verdiği güvenle, daha iyilerini yapmak için karşınızdayım” diye konuştu.

İYİ BİR ZAM BEKLİYORUZ

Maaşlara beklenen zam hakkında da konuşan Genel Başkan Kavlak,”2019 iş sözleşmesinde inşallah eşleriniz içinde tamamlayıcı sağlık sigortası alacağız. Önümüzdeki Mart ayında iyi bir zam oranı bekliyoruz. Bizden başka yapacak biri yoktur bunun adı zaferdir. Bu sıradan örgütlerin kazanabileceği bir zafer değildir. Yürekli metal işçilerinin kazanabileceği bir zaferdir. Bu zafer ilmek ilmek öldüğümüz hassas bir çalışmanın ürünüdür. Her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız. Bunlar ananınızın ak sütü gibi size helal” dedi.

YAKUP YILDIZ’IN LİSTESİ

YÖNETİM ASİL

Yakup Yıldız

Özgür Koca

Bünyamin Koç

Serhat Konuk

Recep Coşkun

YEDEK YÖNETİM KURULU

Rüçhan Akmete

Yaşar Balta

SerkaN Altıntaş

Gökhan Çınar

Fatih Kurhan

DENETİM KURULU ASİL

Mustafa Çakın

Selma Sivrioğlu

Çağatay Göktekin

DENETİM YEDEK

Mehmet Kırşan

AdemTaştemur

Oya Cam

DİSİPLİN ASİL

Aylin Karakaya

Sedat Yılmaz

Aydın Özden

DİSİPLİN YEDEK

İbrahim Demirtaş

Abdülsamet Tekerli

Adil İpek

ÜST KURUL DELEGE

Yakup Yıldız

Özgür Koca

Bünyamin Koç

Serhat Konuk

Recep Coşkun

Rüçhan Akmete

Yaşar Balta

Serkan Altıntaş

Gökhan Çınar

Fatih Kurhan

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR