Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Türkkan Meydan Okudu; ‘Onları Rahatsız Etmeye Devam Edeceğim’

Türkkan Meydan Okudu; ‘Onları Rahatsız Etmeye Devam Edeceğim’
60 views
03 Haziran 2020 - 18:14

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun, İYİ PARTİ Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a ait fabrikanın orman arazisini haksız işgal ettiğini açıklamasından sonra, arazide bulunan yer Gebze Orman İşletme Müdürlüğü tarafından mühürlendi.

Lütfü Türkkan’a ait Yağ fabrikasının kapısına, Gebze 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararı vurgulanarak üzerinde, “6831 sayılı Orman Kanunu ile 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu gereğince Gebze Orman İşletme Şefliğimizce mühürlenmiştir” yazılı tutanak asıldı. Fabrika sahasında bulunan 1369 metrekarelik alan, şerit çekilerek, kullanıma kapatıldı.

Dilovası Belediyesi ekibi de harekete geçerek,  Lütfü Türkkan’a ait olan Köseler köyündeki Nezir Ağa Et Entegre Besicilik’te inceleme yaptı.. Belediye ekipleri, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, yapı kayıt belgesi gibi tüm resmi belgeleri talep etti. Herhangi bir belgenin ibraz edilmemesi dolayısıyla kaçak yapı değerlendirmesi yapılıp, tutanak tutuldu. Dilovası Belediyesi’nce 662 BİN TL. ceza kesildi ve kaçak yerler mühürlendi.

TÜRKKAN MEYDAN OKUDU; ONLARI RAHATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEĞİM

İYİ PARTİ Grup Başkanvekili Türkkan yaptığı açıklamada ‘Kurucu ortağımız iddialarla ilgili gerekli açıklamayı yaptı. O arazi 126 bin metrekare değil, 24 bin metrekaredir. 25 yıl önce fabrika inşa edildi. Fabrika yapıldığında bölgeye henüz kadastro gelmemişti. Fabrikanın tamamı kendi tapulu arazisi üzerinde inşa edilmiş. 8 bin metrekare kapalı alan var, üretim yapılıyor, 12 bin metrekare de boş alan var. Orman kadastrosu geçince bölgedeki bütün fabrikalarında olduğu gibi bazı orman alanlarında taşmalar olduğu tespit edilmiş. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğü oradaki bütün fabrikalarla kira sözleşmesi yapmış. Bizimle de sözleşme yapmış. Daha sonra bölge müdürlüğü yaptığı bu anlaşmayı tek taraflı feshetmiş. Hanımefendinin açıklamasından sonra taşma olduğu söylenen yere ip çekilmiş. Fabrikanın mühürlendiği yok. Fabrika Türk sanayisinde önemli bir yere sahip. 267 milyon dolar ihracat yapan bir fabrika. Sindirmek, yok etmek için bir sürü yol deniyorlar. Bu da bunlardan birisi. Bilmedikleri bir şey var ‘demirden korksak trene binmezdik.’ Ben Türkiye’de bir sanayici olarak muhalefet yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Onları rahatsız etmeye devam edeceğim. Devletin sırtına yapışmış keneleri ifşa etmeye devam edeceğim. Yaptıkları her türlü hukuksuzlukları ifşa edeceğim.” İfadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr