DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Uyarı Üstüne Uyarı; Fena Yağacak

Son Güncelleme :

17 Mart 2022 - 12:28

/ kez okundu.
Uyarı Üstüne Uyarı; Fena Yağacak

Uydu görüntülerini inceleyerek meteoroloji tahminlerinde bulunan Kerem Ökten, Cumartesi gününden itibaren şehri tekrar beyaza bürümesi beklenen kar yağışıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Ökten, meteorolojik bilgilerin kayıt altına alınmaya başlandığı 1836 yılından bu yana kayıtlara geçecek olan en geç soğuk ve karlı hava dalgasının 19 Mart’ta yaşanacağını duyurdu.

Uzman isim Ökten, “Bu haftasonu Nişan, Düğün, Nikâh, Davet vs. gibi planları olanlar bir sonraki haftaya ertelemeli. Hava koşulları hayâl kırıklığı yaratabilir.” dedi.

Ökten’in paylaşımları şu şekilde;

“En yoğun kar Cumartesi. Geçen hafta yağan kardan daha yoğun…

Cuma akşamı iş çıkış saatleri ve özellikle Cumartesi belediye ekipleri dikkatli olmalı. Cumartesi gün boyu kuvvetli kar var. Yoğun mesaiye geçilmeli.

İstanbul’da Cumartesi günü İskele babaları bile kar tutacak. Beklenen soğuk kuvvetlendi. Şehir tekrar bembeyaz olacak. 19 Mart günü meteorolojik kayıtların tutulmaya başlandığı 1836 yılından beri bu kadar geç bir tarihe ait en soğuk ve karlı gün yaşanacak…

18 ve 19 Mart gerçekten çok konuşulacak. Ayrıca Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın tarafı da iyi kar alacak…

Kar yağışlarının ardından, diyagramlara göre, ilkbahar gelecek. Havalar ısınmaya başlayacak. Karın tadını çıkarın. Bir daha 9 ay, belki de 4 sene bekleyeceğiz. 2017’den sonra öyle olmadı mı?”

YORUM ALANI