DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Yalan olduğunu belgeledi

Son Güncelleme :

12 Kasım 2018 - 11:40

/ kez okundu.
Yalan olduğunu belgeledi

İlimizde yayın yapan bir internet sitesinde; “Gebze’de seçim standı kuran AK Parti İlçe Teşkilatı’nın stant elektriğini kaçak olarak Çoban Mustafa Paşa Camii’nden çekti” iddiaları yer almıştı. AK Parti Gebze İlçe Başkanlığın tarafından iddialara anında cevap geldi. Elektriğin kullanımı karşılığında Çoban Mustafa Paşa Camii’ne bin TL’lik bağış da bulunulduğu açıklandı ve belgeleri yayınlandı.

“GEREKSİZ VE UCUZ ŞEYLER”

AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Kurduğumuz stant için Caminin elektrik aldığımız doğru. Ancak, bu elektrik kaçak olarak alınmamış, cami derneğine İlçe SKM Başkanımız Selamet Güner tarafından bin liralık bağış yapılarak alınmıştır. Günde 3, en fazla 4 saat elektrik aldığımız standımızda aylık 100 lirayı aşkın fatura olsa bile, biz daha elektrik alırken bin lira ödedik. Bu tür haberleri yapanları da maksatlarını da iyi biliyoruz. Seçim atmosferinde bunlar gereksiz ve ucuz şeyler” şeklinde konuştu.

“HARAMI DA HELALİ DE BİLİRİZ”

Ayar ayrıca seçim çalışmaları için İYİ Parti’nin belediyeye ait olan panolardan kaçak elektrik aldığını iddia ederek, “Biz bunları ilk günden itibaren biliyoruz. İYİ Parti’nin kaçak elektrik kullandığı yerde biz böyle bir şeyi istemedik. Biz öncelikli olarak camimize bağış yaptık, sonra elektrik kullandık. Belediyeden de olsak önce parasını yatırırdık. Biz haramı helalı bilen bir partiyiz” dedi.

YORUM ALANI