Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yaralı Askerin Ameliyatına İtfaiye Ekipleri de Girdi

Yaralı Askerin Ameliyatına İtfaiye Ekipleri de Girdi
137 views
24 Ekim 2020 - 14:24

Edirne’de vatani görevini yapan er, sabah saatlerinde elini kıyma makinesine kaptırdı. Durumu fark eden diğer askerlerin haber vermesi üzerine,  asker hemen elini kaptırdığı kıyma makinesi ile Edirne’den alınarak Kocaeli’nde bulunan özel bir hastaneye sevk edildi.  Doktorlar operasyon öncesi Kocaeli İtfaiyesinden destek istedi ve bir uzman ekip ameliyata katılarak operasyona destek verdi.

Olay iddialara göre şu şekilde gelişti. Edirne’de vatani görevini yapan Er, görevli olduğu mutfakta çalıştığı sırada bir anlık dikkatsizlik sonucu elini kıyma makinesine kaptırdı. Olay yerinde yapılan müdahalede askerin kolu kıyma makinesinden çıkarılamadı. Olayın yaşandığı birlikte nöbetçi subaylar, yaralı askeri kıyma makinesiyle hastaneye kaldırdı. Edirne’de gerekli sağlık müdahalesi yapılamadığı için yaralı asker hemen Kocaeli’deki özel bir hastaneye sevk edildi.

 Kaldırıldığı özel hastanede 4 parmağının ezilerek parçalandığını gören doktorlar, hemen durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından bir ekip hastaneye sevk edildi. Ameliyathanede görev yapacakları için itfaiye ekiplerine de ameliyat kıyafetleri giydirildi. Doktorlar, itfaiye ekiplerinin gelmesiyle birlikte operasyona başladı.

Kocaeli itfaiyesi ve ameliyatta görevli  doktor ile diğer sağlık ekibi yaralı askerin kurtarılması için titiz bir operasyon yürüttü. İtfaiye ekipleri 2 saatlik bir operasyonun ardından yaralı askerin kolunu kıyma makinesinden çıkardı. İtfaiye ekiplerinin ardından yaralı askere doktorlar müdahale etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI