Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yasaklar Kalkıyor mu? Gözler Bu Toplantıda Olacak

Yasaklar Kalkıyor mu? Gözler Bu Toplantıda Olacak
265 views
10 Ocak 2021 - 18:15

Koronavirüs salgınında vakalarda görülen artış sonrası alınan tedbirlerden biri de sokağa çıkma kısıtlamalarıydı. Gelen kısıtlamaların ardından vaka sayılarında ciddi bir düşüş gürüldü. Bu düşüşle birlikte vatandaşlar sokağa çıkma yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağını merak ediyor. Tüm gözler yarınki Kabine Toplantısı’na çevrildi.

Pandemi nedeniyle uzun süredir hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyordu. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada bu yasaklarla birlikte vaka sayılarında ciddi bir düşüş olduğunu, büyükşehirlerde vaka sayılarında yüzde 40’a varan azalma görüldüğü bilgisini paylaştı.

Vaka sayılarında yaşanan düşüş eğilimi ‘yasaklar kalkıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi. Sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağını merak eden vatandaşlar, ’15 Ocak’ta sokağa çıkma yasağı var mı?’ diye araştırma yapıyor. Yarın yapılacak olan Kabine Toplantısı’nda uygulanan yasakların da gündeme gelmesi bekleniyor.

CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram yarın gerçekleştirilecek yılın ilk Kabine Toplantısı’na ilişkin şunları aktardı;

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Şüphesiz ki önemli gündem maddeleri var. Ancak ana gündem maddesinin koronavirüs ile mücadele olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin  Koca’nın bir sunum gerçekleştirmesini bekliyoruz. Sunumun da çerçevesi olarak şunu aktarabiliriz… Özellikle koronavirüs ile mücadelede gelinen son durumun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından aktarılmasını bekliyoruz. Bu kapsamda özellikle Aralık başından beri sokağa çıkma kısıtlaması yaşıyor Türkiye. İşte bu uygulamanın verilere etkisi ne şekilde. Özellikle il bazlı koronavirüs ile mücadelede gelinen son durum ne? Vaka sayısındaki son durum ne? Tüm bunların geniş çaplı masaya yatırılmasını bekliyoruz. Kısıtlamalar da bir değişiklik olur mu? Kısıtlama takvimi nasıl şekillenir? İşte bununla ilgili de yarın toplantıda önemli bir başlık olduğunu söylemek mümkün.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr