Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yengesini Boğarak Öldürdü, Poşete Koyup Gömdü

Yengesini Boğarak Öldürdü, Poşete Koyup Gömdü
782 views
09 Haziran 2021 - 15:07

Kocaeli Gölcük İlçesi  Hisareyn Mahallesinde oturan  H.B  ile imam nikahlı olduğu öğrenilen  Şengül Güler(43) hakkında, imam nikahlı eşi H.B  2 gün önce  kayıp ihbarında bulundu. Yapılan ihbar üzerine Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,  olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan incelemeler ve alınan ifadeler   sonrası,   kayıp olayından şüphelenen ve olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerinde duran büro dedektifleri,  dosyayı derinleştirdi.

YEĞENİ BÖLGEDE GÖRÜLMÜŞ

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekiplerinin yapmış oldukları  araştırmalar sonucunda,  eşi için kayıp İhbarında bulunan H.B’nin,  kardeşi   ile  aynı  bölgede ikamet  edip evlerinin yan yana olduğu, ayrıca yapılan araştırmalar sonucu H.B’nin evli olan  ve  başka bir bölgede oturan  kardeşinin  oğlu Ömer B(32)’nin, Şengül Güler’in kayıp olduğu gün ve sonrasında bölgede sıkça görüldüğünü tespit edildi. Düzenlenen operasyon ile  Gebze’de yakalanan Ömer B. Gözaltına alındı. Yapılan araştırma ve  incelemeler sonucu, gözaltına alınan ve Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesine başvurulan  Ömer B.’nin, çapraz sorgulama  sonucu  suçunu itiraf ettiği öğrenildi.  Ömer B’nin yengesi ile aralarında    henüz bilinmeyen bir nedenden tartışma çıktığı ve  sinirlenerek onu boğarak öldürdüğü, ardından da bir poşete sararak Yazlık Mezarlığı mevkiinin üst kısmına götürüp gömdüğünü söylediği öğrenildi.

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,  itiraf sonrasında   mezarlık mevkiinde yapılan  incelemeler sonrasında, bir poşete sarılarak  gömülen  cesede ulaştı. Ceset otopsi için   morga kaldırılırken  gözaltına  bulunan  Ömer B.’nin tamamlanan ifadesi sonrasında  Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipoğlu’nun  göreve gelmesi ve verdiği talimatlar doğrultusunda, son  1 buçuk yılda  9 ayrı  cinayet ve kayıp olarak bilinen faili meçhul dosyayı raflardan indirerek yıllar sonra   çözüme kavuşturan  Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,  bu olayda da  yapılan kayıp ihbarı ile  ilgili başlatmış olduğu çalışmalar sonucu, belki de çözülmesi  oldukça   zor bir  dosyayı da 48 saat gibi bir sürede çözüme kavuşturarak yine büyük bir başarıya imza attı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr