DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Yeni Türkiye’de Sakal Krizi Mi Olur?

Son Güncelleme :

04 Nisan 2018 - 9:53

/ kez okundu.
Yeni Türkiye’de Sakal Krizi Mi Olur?

Türkiye dönem dönem önemli süreçlerden geçti. Siyaset çalkalandı, millete rağmen kendisini ülkenin sahibi görenler milletin iradesini yok sayarak ülkeyi kendilerine göre tanzim etmeye kalktılar ve bununla birlikte milletin maneviyatına yönelik yasaklar getirdiler.
Milletçe 28 Şubat’a şahitlik ettik. Annelerin askerdeki oğullarının yemin törenine başörtülü olduğu için giremediği, sakallı amcamın orduevlerine giremediği ve dini vecibelerini yerine getiren vatandaşların fişlendiği, devlet kurumlarında çalışan dini bütün insanların baskı altına alındığı bir Türkiye’yi hep birlikte izledik.
Bütün bu yaşanan yasakçı zihniyetin kalıntılarının artık geride kaldığını düşünüyoruz. Yeni Türkiye’de başörtülü kardeşlerimiz kamu yerlerinde çalışabiliyor. Sakallı amcam askeri yerlere girebiliyor. İnancına bağlı vatandaşlarımıza artık ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılamıyor.
Millet inancından dolayı ötekileştirilmiyor artık. Biz böyle düşünür ve biliyorduk ki; bir vatandaşımızdan gelen bilgi beni şaşırttı.
Acaba dedim, araştırdım ve benzer durumla karşılaşan vatandaşlarımızın da olduğunu gördüm. İfadelerine güvendiğim, doğruluğuna inandığım insanların ifadeleri beni de düşündürdü.
Evet Kocaeli’de önemli fabrikalarımızdan Federal Mogul’da sakal krizinin yaşandığı iddia ediliyor. Fabrikanın kapısından sakallı olduğu için alınmayanlar varmış. Federal Mogul yetkililerinin bu konuya açıklık getirmesi gerekiyor.
Bu ülkeyi yönetenler bugün ne diyor? Eski Türkiye yok artık. Artık yeni Türkiye var. Yeni Türkiye’de Kocaeli’nin önemli fabrikalarından birinde sakallı olduğu için fabrika kapısından içeri insanların sokulmadığına inanmak istemiyorum.
Bu noktada Federal Mogul yetkililerinden yasakçı zihniyetin kalıntılarından kalan sakal dayatmasının olmadığı yönünde açıklama yapması beklentisi içerisindeyim.
Türkiye’de 28 Şubat döneminde yaşanan dayatmaları hatırlatan bu tür konuları bugünün Türkiye’sinde beni rahatsız etti.
Artık bunlarla enerjimizi harcamamalıyız. Türkiye önemli bir süreçten geçerken, sakalı başörtüsünü konuşmayalım artık.
Fabrikalarımızda çalışanları inançları gereği yaptıklarıyla değerlendirmeyelim. Üretime bakalım. Emeğe bakalım. Artık silkelenelim. Türkiye olarak hep birlikte ayağa kalkalım. Selamlar

YORUM ALANI