Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yeniden Refah’tan, Başkan Hürriyet’e Afiş Tepkisi

Yeniden Refah’tan, Başkan Hürriyet’e Afiş Tepkisi
121 views
10 Ağustos 2020 - 18:36

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya, gündemden düşmeyen ve tartışma konusu olan ‘İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Binasında gerçekleşen toplantıda İlçe İcra Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Başkan Kahya, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i belediye binasına asılan ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ afişi üzerinden hedef alarak, ‘İzmit’in hizmet binasında böyle bir afişin sergilenmesi Fatma Hanım için kabul edilebilir değildir. Kamu yöneticisinden beklenen halkın tümü tarafından desteklenen projeleri desteklemesi ve hayata geçirmesidir’ ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

İstanbul Sözleşmesi olarak yürürlükte olan anlaşmanın Rusya, Macaristan, Polonya gibi birçok ülke tarafından toplum aile düzenini bozmaya yönelik maddeleri sebebiyle reddedilmesi üzerinde düşünülmesi gereken unsurlardandır.

Bu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte cinayetlerin her sene artması ve boşanma oranlarının yükselişe geçmesi değerlendirilmelidir. Zira bu sözleşmenin şartlarından biri de (Madde 48,1/50,2) evlilikte vuku bulan problemlerin çözümünde taraflar arasında uzlaşmanın ve arabuluculuğun yasaklanması ve bu işe girişenlerin cezalandırılmasıdır.

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, toplumsal cinsiyet diyerek kadın ve erkek kimliğinin ötesinde sahte kimlikler dayatarak nesillerimizin bozulmasına sebep olacak her sözleşmenin, her hareketin karşısında olduğumuzu ilan ediyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI