Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Yere Batsın Sizin Festivaliniz

Yere Batsın Sizin Festivaliniz
mm
Cemalettin İNCE( tekkocaeli@tekkocaeli.com )
25 views
19 Ocak 2020 - 2:24

Samimi değilsiniz. Kendiniz yaparsa doğrudur diyen, sizin yaptığınızı başkası yapınca yanlış diyensiniz. Şehitler ölmez vatan bölünmez diyen de siz, şehitler toprağa verildikten saatler sonra Derici’yi alkışlayan da sizsiniz. Kusura bakmayın siz samimi değilsiniz.

Bu ülkede ekonomik yönden sıkıntılı bir süreç yaşanırken, zorluklar içerisinde hayatlarını idame ettirme çaba içerisinde olan vatandaşlar varken, Kartepe’nin sisli festivalini yapanları hayretler içerisinde izliyorum. Ve daha dün İzmit Belediyesi önünde gerçekleştirilen ve sizin yaptığınız gibi şaşalı olmayan mütevazi festivali sosyal medya üzerinden eleştiren sahte klavye kabadayılarının, bugün şatafatlı gösterişleri alkışlamalarını görünce doğrusu gülümsüyorum. Sizin haliniz gülümsetiyor insanı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a ne demek lazım. Milliyetçiliğini, dini yönünü kimsenin tartışmasına izin vermez. Kusura bakmasın. Ben Büyükakın’a baktığımda; sözde Mutlu Kent Kocaeli diyen, özde intiharların yaşandığı bu şehirde sıkıntı çeken insanların yükünü hafifletmek yerine Derici şov sergilenmesinin mimarı olan biri olarak görüyorum.

Ak Parti’ye vuruyorsun, durmadan Tahir Başkan’ı eleştiriyorsun diye kulağıma fısıldayanlara sesleniyorum. Kimse kusura bakmasın. Mutlu Kent Kocaeli tiyatrosuna sessiz kalamam. Mutlu Kent yapacaksan, insanların yüzünü güldüren işler yapacaksın. Suya zam olmayacak deyip, 2 gün sonra zam yapmayacaksın. Halk Ekmek projesi diye övündükten günler sonra ekmeğin gramajının düşürülüp dolaylı zam yapılmasına sessiz kalmayacaksın. Kentteki işsizliğe çare bulma yönünde çaba göstereceksin. Bu kent insanının üzerindeki ekonomik baskıyı azaltma yönünde adım atacaksın. Milletin parasını Kartepe’de Sisli Festival’de harcamayacaksın.

Kartepe’de gösterişli duyurularla milleti ayağa kaldırıp gövde gösterisi yapmaya kalkarak gerçekleştirdiğiniz festivalcikte iyi eğlenmişsiniz. Kentte ağlayan varken mutsuz olmanız gerekirken mutlusunuz. Siz ‘Mutlu Kent Kocaeli’ derken ‘Mutlu Başkan Büyükakın’ demek istemişsiniz.

Festivaller olmasın mı? Kocaeli festivaller kenti olmasın mı? Diyenleri de duyuyorum ve diyorum ki; Kocaeli böyle festivaller kenti olmasın. Otobüse dolmuş, festivale taşınmış insan görüntüleri yaşanmasın. Samimi olun. Bir günde Derici şovla kent insanının gazını almakla mutlu kent olunmuyor.

Bu kentte yaşayan bir birey olarak Tahir Büyükakın benim de başkanımdır. Bu sorumluluk içerisinde kendisine sesleniyorum. Partinizin değil, kentin başkanı olmayı hala başaramadınız. Rozetiniz yok, icraatiniz de yok. İktidar gücünü kullanarak kentte yapılanları herkes yapar. Sizden insanları mutlu edecek vizyon projeler duymak istiyoruz. Ekibinizle birlikte işte bu bizim projemiz diyerek hayata geçirdiğiniz.

Samimiyet çok önemli. İnsanın bir duruşu olmalı. Yanlışı kim yaparsa yapsın, yanlış diyebilmeli. İzmit Belediyesi’nin belediye önünde yaptığı etkinlik ve festivaller için söylediklerinizi siz bugün Kartepe’de yaşanan şaşa festivali için söylemiyorsanız, akıl tutulmasından da öteye bir durumla karşı karşıyasınız demektir.

Hatırlatalım…

Şimdi size bugün bir kez daha hatırlatayım. Sizin mutlu kent Kocaeli’nizden bir parçayı gözler önüne sereyim. Belediye başkanlık katınızın 4. katındaki istihdam ofisinin önünde neler olduğunu biliyoruz. Orada iş için haykıran vatandaşın Tahir başkanla görüşecem diyerek ortalığı nasıl ayağa kaldırdığını da biliyoruz. Her zaman size yakınım diyerek paylaştığınız GSM no’ya ulaşılamadığına da şahidiz.  Seçimden sonra size ulaşabilene helal olsun. Samimi olun Büyükakın samimi. Günü kurtarma peşinde koşarak, vatandaşa şirin gözükerek gönüllere giremezsiniz. Partilileriniz siz yanlış yaptığınızda yanlış yaptınız diyemiyor zaten. Hep alkışlıyor sizi. Bu bir şey ifade etmez. Bu kentin genelini siz kucaklarsanız, kent insanı da gülmeye başlarsa işte o zaman kentin başkanı olmuşsunuz demektir. Bugün için bunu söyleyemiyoruz. Yarın ne söyleyeceğimizi de yarın söyleriz. Görelim bakalım Tahir Büyükakın.

İnsanlar mutsuz, esnaf dertli, işsizlik tavan yapmış, borçları yüzünden psikolojileri bozulmuş insanlar var. Ülkemiz evladı şehit düşmüş, toprağa verildikten saatler sonra Kartepe’de Sisli Festival’de eğleniyorsunuz. Derici şov yapıyorsunuz.

Onun için diyoruz ki; Batsın sizin sisli festivaliniz.

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de kalın.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI