DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Yeşilovalı Kadınların Buluşmasına Müge Uçar da Katıldı

Son Güncelleme :

12 Şubat 2019 - 15:27

/ kez okundu.
Yeşilovalı Kadınların Buluşmasına Müge Uçar da Katıldı

İzmit Yeşilova Mahallesi Muhtar Adayı Murat Topal’ın mahallenin tarihinde ilk defa kadın aza adımını atmasıyla, Yeşilova Kadınlarının bir araya gelmesini sağladı.

Bunun ilk toplantısında Araştırmacı Yazar Müge Uçar ‘ın da katılım göstermesi sonucu daha birbiriyle kenetlenen kadınlar, kuruculuğunu Yeşilova Mahallesi Muhtar Adayı Ahmet Topal’ın yaptığı ve Uçar’ın da desteklediği Yeşilova Kadınlar Platformunun kurulması kararı alındı. Ve bugün 100 kadın ile Yeşilova Kadınlar Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Müge Uçar’ın da katılım gösterdiği toplantı söyleşi tadında geçti. Önemli konuşmalar yer aldı.

“Mutlu kadın eşittir mutlu çocuk, mutlu eş, mutlu aile, mutlu mahalle, mutlu toplum demektir. Mutlu kadın olmak, bütün kadınların birbirini kızkardeşi gibi sahiplenmesi, öykülerini kendi öyküleri gibi görüp sarılmasından geçer. Dünyaca kabul edilen bizim elimiz var; Kadın Eli. Şimdi bu elleri daha yükseklere kaldırmak yine bizim elimizde. Ve hep birlikte birbirimize ilk kızkardeş olmaktan geçiyor…” diyerek Uçar konuşmasına devam etti.

Toplantının sonunda Muhtar Adayı Murat Topal ve kadın azalarıyla “her kadın bir çiçektir, soldurmak da rengarenk çiçek yapmak da bizlerin elinde”. Diyerek bütün kadınlara menekşe hediye edildi.

YORUM ALANI