DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Yüz Estetiğinin Yeni Trendi

Son Güncelleme :

09 Nisan 2018 - 12:00

/ kez okundu.
Yüz Estetiğinin Yeni Trendi

Alanında deneyimli, uzman hekim kadrosu ve tıbbi altyapısıyla Gebze’de 7 yıldır hizmet vermeye devam eden Medical Park Gebze Hastanesi kadrosunu güçlendirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Vildan Malat Nisan ayı itibariyle Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nde hasta kabulüne başladı.

Medical Park Gebze’de görev yapan Dermatoloji Uzm. Dr. Vildan Malat, “Yaş ilerledikçe cilt dokumuz elastikiyetini yitirir ve sarkmaya başlar. Çene kontürü kaybolur, yanaklar yerçekimine bağlı olarak aşağı sarkar. Ağız köşeleri aşağı döner ve yanaklarda katlanma başlar, yüz ters üçgen görünümünü alır. Günümüzde gelişen teknoloji ile her geçen gün estetik uygulamalarda yeni çığır açan cihazlar geliştirilmektedir. Bunlardan birisi de fokus ultrasondur.” dedi.

‘Ses dalgaları kullanılarak uygulanan bir tedavidir’

Uzm. Dr. Vildan Malat, fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme hakkında “Ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kollajen üretiminin tetiklenmesi ile ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile cilt elastikiyetinin kaybına bağlı olarak oluşan sarkma ve kırışıklıklar cerrahi bir işlem olmadan giderilmektedir. Fokuslu ultrason uygulamasında, odaklanmış ses dalgaları hedeflenen bölgelerde cildin 3 mm ve 4,5 mm altında ısı hasarları oluşturarak kollajen üretimini arttırmaktadır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmemektedir. Cilt altında bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelmektedir. Uygulama sırasında ortaya çıkan, zaman içinde giderek artan ve cerrahi işlem olmadan gerçekleşen yüz germe etkisi oluşmaktadır.” Bilgi aktarımında bulundu.

‘Fokus Ultrason hangi bölgelerde etkili oluyor? Uygulama ve etkinlik süresi ne kadar?’

Uzm. Dr. Vildan Malat, “Yüz cildinde ve jawline diye tabir edilen çene çizgisinde ve yanakta sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile boyuna uygulanabilmektedir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup, tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için genelde 1 seans yeterlidir. Ancak kişinin kollajen yapısına göre yılda bir tekrarlamak gerekebilir.” dedi.

İşlem sırasında cildin yüzeyinde herhangi bir etki oluşmadığı için bu tedavi yönteminin yazın da uygulanabildiğini aktaran Uzm. Dr. Vildan Malat, “Uygulamanın etkisini ise uygulama sonrası ilk andan itibaren başlar, her geçen gün daha da belirginleşir. Bir ay sonrasında ise daha etkili olur ve görünür hale gelir. 3. Ayın sonunda ise istenen sonuç gözlemlenmeye başlar. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kollajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı olmaktadır. Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum yoktur. Ciltte yanık, leke veya herhangi olumsuz bir durum oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale döner” şeklinde konuştu.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini ve uzmanlığını alan Uzm. Dr. Vildan Malat’ın uzmanlık alanları ise, Dermal Dolgu, Botilinum Toksin Uygulamaları, Fraksiyonel Lazer Tedavisi, Fokuslu Ultrason, Endopeel, PRP, Mezoterapi, Akne ve akne izleri tedavisi, Egzema, Vücut ve tırnak mantarı, Sedef hastalığı, Vitiligo, saç dökülmesi, Güneş yanıkları’dır.

YORUM ALANI