SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar
İYİ Parti İzmit’te Tek Adaylı Kongre

Başiskele’de Kılıçlar Çekilmiş

Başiskele’de Kılıçlar Çekilmiş

Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Tahir Büyükakın olduğunu açıkladıktan sonra gözler ilçelerde kimlerin aday olacağına çevrildi.

Ak Parti’de 3 dönemcilerin aday gösterilmeyeceği görüşü devam ederken, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde adaylık sürecine ilişkin iddialar bitmek bilmiyor.

Ak Parti’de Başiskele Belediye Başkan Aday Adayı olan Erdal Selimoğlu’nun Şevki Yılmaz (Şevki Hoca)’a yakınlığını herkes biliyor. Ancak Başiskele’de son süreçte Şevki Yılmaz’ın yeğeni İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu’nun da aday adaylık başvurusu yapması Başiskele’de gerilim yaratmış.

Başiskele’de Aday Adayı olan Erdal Selimoğlu’na yakın isimlerin Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu’nun aday adaylık başvurusu yapması üzerine ayaklandığı ve tepki gösterdiği iddia ediliyor. Başiskele’de Şevki Yılmaz’ın Selimoğlu’nu bypass ederek Çavuşoğlu’nu aday yapmak istediği artık herkesin dilinde. Başiskele’nin tepelerinde adaylık savaşının kızıştığı, Erdal Selimoğlu ve yakın eşraflarının Şevki Yılmaz ile köprüleri atıp atmayacağı tartışılıyor.

Kocaeli’de 1 dönem Yeniköy Belediye Başkanlığı yapan, 2 dönem Başiskele Belediye Başkanlığı yapan ve Kocaeli’nin en başarılı belediye başkanlarından gösterilen Hüseyin Ayaz’ın 3 dönem kuralına dahil edilip edilmeyeceği yönündeki tartışmalar devam ediyor. Başiskele’de halkın Ayaz’ın devam etmesi yönündeki talebini Ankara’da yetkili kurullara ileterek Ayaz’ın aday olmasını istediği konuşuluyor.

Ak Parti Kocaeli’de her ne kadar dışarıya sızdırılmasa da içeride adaylık savaşının yaşandığı kulaktan kulağa konuşuluyor. Ak Parti’de diğer taraftan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosnaoğlu’na yakınlığıyla bilinen Yasin Özlü ve eski ilçe başkanı Şahin Talus da adaylık bekliyor.

Ak Parti’de başarılı olanlar devam mı edecek? Yoksa 3 dönem kuralı ile halkın başarılı bulduğu ve memnun olduğu başkanlar tasfiye mi edilecek? Yakında göreceğiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR