DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ey millet bunları izleyin!

Son Güncelleme :

25 Nisan 2024 - 23:49

/ kez okundu.
Ey millet bunları izleyin!

Ey millet bunları izleyin!

 

 

Türkiye ekonomik krizlerin eşiğinde yerel seçimleri yaşadı. Yerel seçim sürecinde  adaylar vaatlerde bulundu, emeklilerin sıkıntılarından bahsetti, alım gücünün düşmesinden yakındı. Millete söz verdiler. Düşük emekli maaşı alanlara destek vereceklerini söylediler. Milletin sıkıntılarını hafifletme yönünde bölgelerinde çalışma yürüteceklerini söylediler. Çok şey söylediler. Tüm bu söylemler sonucunda millet kararını verdi ve yerelde yöneteceği başkanı belirledi.

 

Onlar konuştu, siz değerlendirdiniz oy verdiniz Başkan seçtiniz. İş bitmedi, şimdi takip edeceksiniz.

 

Rozetini çıkarıp partizanlık yapmayan, herkesi kucaklayan reis mi olacaklar? İl, ilçe örgütlerine mavi boncuk dağıtan reis mi olacaklar? Rozetlerini çıkaracaklar mı? Kentte barışı, huzuru mu sağlayacaklar, teşkilatlarının gölgesinde kalıp kavga mı yapacaklar? Ey millet bunları takip edin!

 

Bulunduğun kente mi hizmet edecekler, asıl olan sana mı hizmet edecekler? Yoksa oy veren sana, suni gündemlerle verdikleri vaatleri mi unutturmaya kalkacaklar. Ey millet bunları izleyin!

 

 

Kentin gerçek anlamda reisi olup ulaşılabilen, dert anlatılabilen başkanlar mı olacaklar? Milletinden uzak onları dertleriyle baş başa bırakan başkan mı olacaklar? Ey millet bunları takip et!

 

 

Kişiye özel, kentin imtiyazlı ailelerine mi hizmet edecekler, yoksa kent insanına ayrımcılık yapmadan eşit mesafede bir yönetim anlayışı mı sergileyecekler? (Siz ne demek istediğimi anladınız)

 

 

Belediyenin kasasındaki milletin parasını, hak hukuk çerçevesinde Allah korkusu duyarak mı harcayacaklar? Seçim döneminde yanlarında destekçi olan şahısları kalkındırmak için mi kullanacaklar? Size söylüyorum millet. Bunları takip edin, sizin olan paranızın nasıl harcandığını gözlemleyin.

 

 

Samimi, mütevazi  olacaklar mı?

 

Kentin sorunları var. Sorunlar neler deseniz herkes sayar. Önemli olan yerinde saymak değil, çözmek. Çözüme mi odaklanacaklar yoksa yok meclis yok hükümet sözlerinin arkasına mı sığınacaklar? Bunları hep birlikte izleyelim millet.

 

 

 

Bu başlıkları çoğaltabiliriz. Ancak burada özel olarak bu başlıklara vurgu yapmak istedim. Sorsan herkes vatan millet der. Sorsan hak hukuk adalet der. Sorsan halk der. Der de der. Ama biz neler gördük neler. Artık görmeyelim istiyoruz. Hep birlikte takipçisi olalım millet.

 

Bunları dile getirdiğimiz günde CHP‘li belediye başkanları il başkanı ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın‘ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası her iki taraftan da yapılan açıklamalar bana bu kentin bir ferdi olarak umut verdi.

 

Uzlaşı mesajı kente hizmet noktasında önem arz ediyor. Büyükşehir ve alt belediyelerdeki uyumlu çalışma hem kentimize hem de millete hizmet olarak yansıyacaktır. Hepimiz bugün söylenen bu sözlerin takipçisi olalım.

 

 

Umuyorum hep birlikte umalım ki; bu uzlaşı sözleri siyasetin altında ezilen meze olmasın.

 

 

 

Kimseye diyet borcumuz yok. Doğrunun yanında oluruz, yanlışın belgesi varsa ortaya koyar, kentimizin insanıyla paylaşırız. Yanlışı görmezden gelemeyiz. Görmezden gelmek yanlışa ortak eder seni.

 

 

 

Sorumluluklarımız var. Bu kenti yönetenlerin var, bu kentte gazetecilik yapanların var, bu kenti seviyorum diyenlerin var. Bulunduğu görev makam, yaptığı iş hiç kimseye ayrıcalık sağlamaz.

 

 

İşin özü ahlak. ahlak, ahlak.

 

 

 

 

Sağlıkla kalın. Tek Kocaeli’de kalın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM ALANI