SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Ve Babacan Sahada
Aydın Ünlü’den Yıldız’a; İki Üç Günde Saç mı Boyanır?
Cemalettin İNCE
mm

İnanıyorum Başkanım, İzmit Kazanacak

İnanıyorum Başkanım, İzmit Kazanacak
Bu haber 05 Nisan 2019 - 2:37 'de eklendi

Kocaeli’nin merkezi İzmit, Kocaeli’nin kalbi İzmit. İşte o İzmit martın sonu bahar dedi, değişim dedi. Başkanım Fatma Kaplan Hürriyet dedi.

2014  yerel seçimleri sürecinde, İzmit Belediye Başkanı olma hedefini kendisine koymuştu, nasip olmadı. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde, partisinden milletvekili adayı oldu ve TBMM’ye girdi. İşte o gün, artık Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli siyasetine damga vuracağı yıllar başlamıştı. 1 Kasım’da yapılan tekrar seçiminde partisinin 1. sırasında yer bularak milletvekilliğini sürdüren Hürriyet, TBMM’de gösterdiği yoğun çalışmalarıyla Türkiye’nin ilgisini çekti. Yine bu dönemde temsil ettiği şehir ve kendisine vekaleti veren milletin sorunlarının takipçisi oldu,  bu sorunların çözümü yolunda adımlar attı. Kocaeli’nin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Çözüm noktasında yetkili merciler üzerinde baskı oluşturdu. TBMM’deki mesaisinin dışında tüm zamanını Kocaelililer’in meselelerinin halledilmesi üzerine çaba harcayarak geçirdi. Millet cenazesinde, düğününde hep yanında Hürriyet’i gördü.

17 yıldır iktidar olan partinin milletvekilleri milletin samimi bir şekilde yanında olduğunu hissettirememişti. Partisinin liderinin ortaya koymaya çalıştığı güçlü profille milletin desteğini almışlar ve bu rahatlıkla hareket etmişlerdi. İşte yıllar sonrasında Kocaeli siyasetinde yer alan Hürriyet, milletin vekili olduğunu sözde değil, icraatta göstererek kentte yaşayan insanların konuştuğu, takdir ettiği isim olmuştur. Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM’de en çalışkan vekillerin başında gösterilmiş, partisi CHP üst yönetiminin de takdirini kazanmıştır.

İzmit’in Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde ailesiyle mütevazi yaşamını sürdüren Fatma Kaplan Hürriyet’in, siyaseten geldiği noktada yaşantısında bir değişim olmamıştır. Ağzından çıkanı uygulayan; kişiliğiyle, insanlara bakış açısıyla, Kocaelililer’in inandığı bir isim olmayı başaran Hürriyet için, artık yeni bir dönem başlayacaktır. Hürriyet, yaşadığı, sevdiği kent İzmit’i yönetme yolunda yolculuğa çıkacaktır.

Fatma Kaplan Hürriyet’i, milletin desteği ve isteğiyle CHP üst yönetimi, TBMM’de ülkenin, kentin ve milletin sorunları için mücadele veren çalışkan ismi bırakmak istememesine rağmen, İzmit Belediye Başkan Adayı ilan etmiştir. CHP Yönetimi doğru karar vermiştir, milleti dinlemiştir ve Fatma Kaplan Hürriyet’le yıllar sonra İzmit’te zafer kazanmıştır.

Sizlere siyasette son döneme damga vuran ve önümüzdeki süreçte de çok konuşacağımız isimden Fatma Kaplan Hürriyet’ten kısaca bahsettim. Fatma Kaplan Hürriyet’in bugün geldiği nokta hakkedilmiş bir hizmet makamıdır. Dün, aslında bugünü çok net göstermişti bize. Milletvekilliği döneminde millet adına aldığı sorumluluğu fazlasıyla yerine getiren Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli’nin kalbi İzmit’in başkanıdır.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tabi üyesidir. Büyükşehir Meclisi Hürriyet’le birlikte daha farklı olacaktır. Kentte gülen yüzler olsun isteyen, mutlu kent İzmit söylemini dilinden düşürmeyen Hürriyet, İzmit’te güzel hizmetlere imza atacaktır. İzmit inanıyor, millet güveniyor. Bugün 31 Mart seçimlerinde Hürriyet’e oy vermemiş, fanatizm duygusu içerisinde olmayan insanlar bile İzmit’te Hürriyet’in fark yaratacağını söylüyor.

31 Mart seçimleri sürecinde Hürriyet’in seçim çalışmaları kapsamında sergilediği tabloyu değerlendirmeyi gerek görmüyorum. İzmitliler’e kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, adil ve eşit hizmet hizmet götüreceğiz diyen Başkanımız Hürriyet’in bu sözleri yeterlidir benim için. Böyle bir anlayışla yola çıkan Hürriyet’e biz ancak Allah yolunu açık etsin deriz. Bizlere İzmit hayalini göstermeyi nasip etsin deriz.

31 Mart seçimlerinde İzmit seçmeni olarak oy verdiğim Fatma Kaplan Hürriyet’in , bu kente ve kentin güzel insanlarına önemli hizmetlerde bulunacağına ve Mutlu Kent İzmit hayalini gerçekleştireceğine olan inancımla, başarılar diliyorum.

Gülümse İzmit, İzmit kazanacak.

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de kalın

 POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR