SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Fikret Gündüz Davasında Flaş Gelişme
Üç İsmin Milletvekilliği Düştü; Mecliste Slogan Atıldı

Lütfü Türkkan Hükümete Sordu

Lütfü Türkkan Hükümete Sordu

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Dünya Sağlık Örgütü’nün 1 yıl önce Türkiye hükümetini salgın nedeniyle uyardığını ancak hükümetin bu konuda herhangi bir önlem almadığını söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’yi 1 yıl önce uyardığını söyleyen Türkkan, “Meclisi devre dışı bırakarak çıkarılan, Saray’ın çalıp Saray’ın oynadığı bu Genelgenin konusu; Küresel Grip Salgını (Pandemi)… Ne diyor genelgede: İnfluenza virüslerinin genetik yapısında meydana gelen değişikliklere bağlı yeni tipte bir influenza virüsü ortaya çıkabiliyor ve insandan insana kolayca geçiş yeteneği kazanıyor. Yeni tipte influenza virüsü ile daha önce hiç teması olmayan veya virüsün yol açacağı enfeksiyonun gelişmesine yatkın olan kişilerin önemli bir kısmının etkilenmesiyle pandemi ortaya çıkabiliyor. Ayrıca, nüfusun büyük çoğunluğunu etkileyebilecek böyle bir pandemi ihtimaline karşı kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirler sıralanıyor genelgede ve Sağlık Bakanlığı’ndan “Pandemik İnfluenza İl Hazırlık ve Faaliyet Planı” hazırlanması isteniyor” diye konuştu

“NEDEN ÖNLEM ALMADINIZ”

Hükümetin zamanında önlem alması gerektiğini belirten Türkkan, “Şimdi;Milletvekili kimliğimi bir kenara koyarak, çocuklarına ve ailesine sorumluluğu olan, onlar için endişelenen bir baba, bir eş olarak Hükümet’e sormak istiyorum. Madem salgının geleceğini biliyordunuz, madem bir planınız vardı, hastalığın Türkiye’de yayılmasını neden beklediniz? Neden toplumu bilinçlendirmediniz, neden önceden hiçbir ekonomik hazırlığınız olmadı ifadelerini kullandı.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR