Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

540 KG. Kokain Ele Geçirilmişti; İddialara Sert Yanıt..

540 KG. Kokain Ele Geçirilmişti; İddialara Sert Yanıt..
108 views
30 Nisan 2021 - 15:39

Kocaeli Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl Ağustos Ayında düzenlenen operasyonda, tüm zamanların en yüksek miktarı olan ve tek seferde ele geçirilen 540 kilogram kokain ile bir rekora imza attı. Ancak, yakın zamanda Kocaeli Deniz Gümrüğünde görevli Kocaeli Bölge Müdür Vekili Mehmet Ali Arslan, Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

Bu görevlendirme ile birlikte, ortaya atılan bazı iddialar ve bu iddiaların bazı gazete ve internet sitelerinde haber olması üzerine Kocaeli Valiliği yazılı bir açıklamada bulundu.

GERÇEKLE İLGİSİ YOK

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında, Kocaeli ili Dilovası Gümrüğünde 2020 yılı Ağustos ayında Gümrük birimlerimizin üstün vazife anlayışı ile 540.056,19 gram Kokain maddesi ele geçirilmesi ile ilgili mesnetsiz haberler yapıldığı müşahede edilmiştir. Mesnetsiz haberde Gümrük teşkilatımızın bu üstün başarısına gölge düşürmek, kara çalmak için yapılan tüm değerlendirmeler gerçeklikten uzak, mevzuat bilgisinden yoksun bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır. Bu başarılı çalışma Gümrüklerden sorumlu Ticaret Bakanlığımızın bu konulara münhasır analiz merkezinin tespiti, aynı zamanda Bakanlık merkezinin ve bizatihi Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın Valiliğimize ve operasyonel birimlere talimatıyla takip edilmiş ve başarıyla neticelendirilmiştir. Dünya için de önemli olabilecek miktardaki bu yakalama aynı zamanda adli birimler tarafından da takip edilmiş ve gerekli süreçler yürütülmüştür. Konu bu kadar sarih iken bazı basın yayın organlarında bu olayın gerçekle ilgisi olmadan yanlış değerlendirilmeye açılması; kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadelede başarısı ve kararlılığı gölgelenmeye çalışılan tüm birimlerimizi üzmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr