Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ak Parti Gençlik Kolları’nda ‘YAŞ’ Tartışması

Ak Parti Gençlik Kolları’nda ‘YAŞ’ Tartışması
80 views
11 Ekim 2020 - 16:47

Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları İl yönetim kurulunda iki kişinin yaşını aşmış olmasına rağmen yönetimde olduğu Kocaeli gündeminde yer almıştı. Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir bu konuyla alakalı sessizliğini bozarak sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

 

Özdemir’in sosyal medyadan yaptığı açıklama ise şu şekilde:

 

“Değerli basın mensupları ve kamuoyuna; Bazı basın organlarında yayınlanan haberlerde 7 Ekim’de açıkladığımız il yönetim kurulumuzda iki arkadaşımızın yaş haddini aşmış olmasından dolayı yönetime alındığı yazılmıştır.

İsmail YAŞAR, 22.05.1993 doğumlu bir kardeşimizdir. Ama 32 yaşında olduğu iddia edilmiştir. Beklentimiz tabi ki üstün bir matematik değil, parmak hesabı da yapsalar bu kardeşimizin yaşını 32 çıkartamazlar. Bizden açıklama bekleyenlerden ricamız öncelikle doğru haber yapmalarıdır.

 

“TÜZÜĞÜMÜZDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEMEYİZ”

Bir diğer konu Başkanvekilimiz Halil İbrahim ARSLAN’ın 31 yaşında olması. Arkadaşımız kongre ile yönetime girmiştir. Bizler genel merkezimizden tüzüğümüzden bağımsız hareket etmeyiz. Teşkilatçılığımız gereği edemeyiz. Buradan malzeme çıkartmak isteyen şunu karıştırmamalılardır ki, biz siyaseti AK PARTİ’de yapıyoruz.

 

“YAŞI DOLMUŞ ÜÇ ARKADAŞIMIZ VAR”

Haberdeki diğer bir hata yaş haddinden devam eden arkadaşlarımızın sayısı. Orada da bir düzeltme yapmak istiyorum. Kongre öncesinde yönetime alınabilen fakat görev esnasında yaşı dolmuş üç arkadaşımız var. Şahsım atama ile göreve geldiği için yönetim kurulunda değişiklik hakkımız bulunuyordu. Değişiklikler yaptık fakat bu üç arkadaşımız ile yola devam etmek istedik. Üç arkadaşımız da AKBİS sistemine kayıtlı arkadaşlarımız. Kongreye kadar devam etme hakları Genel Merkezimiz tarafından verilmiştir.

Özetlemek gerekirse;

1-) İsmail YAŞAR 32 yaşında değildir.

2-) Yaş haddi söz konusu olan tek kişi Halil İbrahim ARSLAN değildir ve göreve devam etmelerinde ara dönem olması hasebiyle sakınca görülmemiştir.

3-) Kongereye kadar devam etmelerinde bir sakınca olmadığı hem genel merkezimiz hem de teşkilat mensuplarımız tarafından bilinmektedir.

Bizler gençlik kolları teşkilatları olarak bu gibi dedikodularla gündeme gelmek istemiyoruz. Ülkemiz adına fikirlerle, yaptığımız çalışmalarla, hem şehrimize hem de ülkemize fayda sağlamak istiyoruz. Saygılarımızla, bilgilerinize sunulur.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI