DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Akşener sen ne yaptın? Senaryolar bitmiyor, iyi seyirler

Son Güncelleme :

08 Haziran 2024 - 1:18

/ kez okundu.
Akşener sen ne yaptın? Senaryolar bitmiyor, iyi seyirler

İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti sonrası gündem adeta alt üst oldu. Akşener’in ziyareti olay oldu.

 

 

Akşener’in oğlunun büyükelçilik mevzusundan tutun da Cumhurbaşkanı Yardımcılığına kadar pek çok senaryo hazırda bekleyen senaristler tarafından ortaya atıldı. CHP Lideri Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti böyle bir sansasyon yaratmadı. Akşener bir gitti, ortalık alevlendi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli mutabakat ile yeni Anayasa çağrısı sonrası yapılan bu görüşmede gündemin başlığı Yeni Anayasa idi. Anayasa çalışmasında milli mutabakata işaret eden Erdoğan’ın, Akşener ile görüşmesinden doğal daha ne olabilirdi? Genel Başkanlığı bırakmasına rağmen İYİ Parti’de ciddi ağırlığı devam eden Akşener’in kimse kenara çekilip oturmasını beklemesin. Anayasa çalışmalarına katılıp katılmayacağına Akşener karar verecektir. Bu noktada bu tür görüşmelerin ülkenin faydasına olacağı açıktır.

 

 

Akşener’in 6’lı masada yaşadıkları, 6’lı masadan kalkması ve yeniden masaya gelmesi sürecinde Ekrem İmamoğlu’nun dahli olduğu yönünde değerlendirmelerde bulunanlar var, iddialar var, yaşanılanlar var. Akşener gün yüzüne çıkmamış, an itibariyle sır olarak kalmış yaşanılanlar üzerinden kendisine bir yol çizebilir. Kesin bu olacak diye bir şey bugünden söyleyemeyiz. Ancak Akşener Erdoğan görüşmesine daha konunun mahiyetini bilmeden saldıranları da iyi niyetli görmek mümkün değil. Ana muhalefetin Lideri Özgür Özel bile masadan kaçmam, müzakerelerde bulunurum mesajı verirken size ne oluyor?

 

 

Türkiye eğer yeni bir Anayasa yapacaksa, bu mümkün mertebe geniş kitlelerin desteğini alarak yapmalıdır. O onunla görüştü. O bununla görüştü söylemlerinin çok ötesindeyiz.

 

 

 

İddialara da değinelim. Oğlunu büyükelçi yaptıracakmış. Bu Devletin tepesinde Külliye’de yapılan görüşmeyi basite indirgeme girişiminden öteye geçmez. Akşener Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacakmış, gelirse kabul edebilirmiş. Kabul edebilir, görev alabilir. Ortaya çıkmayan kendinde kalan yaşanılan sırlar üzerinden yeni bir yol haritası oluşturabilir ve bu noktada da böyle bir görevi kabul edebilir. Ne var bunlarda. Acemi siyasetçi profili ile kestirip atmanın mantığı var mı? Ne yaşandıysa Akşener yaşadı. O gün yaşananların masadan kalktı, masaya geri döndü değerlendirmelerinin çok daha ötesinde olduğu kanaatindeyim. Siyasette 24 saat çok uzun zaman, 24 saat çok kısa zaman. Dün dündür, bugün bugündür diyen siyasi aktörlerin, peşinde koşanların bu durumu daha iyi anlamaları gerekmiyor mu?

 

 

 

Önümüzdeki siyasi süreçte yeni sürpriz gelişmeler olabilir. Bu gelişmeler TBMM’de partilerin milletvekili sayılarını da değiştirebilir. Mecliste yeni bir parti grubu da doğurabilir. Konjonktür siyasette yeni gelişmelere uygun görünüyor.

 

 

 

Ankara’da yaz sonu Sonbahar döneminde siyaset, yazdan daha sıcak olabilir. Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmesi sonrası ortalığı ayağa kaldıranlara sesleniyorum. Enerjinizi bugün rutin bir siyasi görüşme ile harcarsanız, yarın ki gelişmelerde geride kalırsınız, enerjiniz olmaz, sessiz kalırsınız ve sadece seyreden olursunuz.

 

 

O zaman biz de ne diyelim iyi seyirler.

 

 

 

 

Sağlıkla kalın, Tek Kocaeli’de kalın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM ALANI