DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Başkan Hürriyet Athena konserinde gençlere seslendi

Son Güncelleme :

20 Mayıs 2022 - 0:26

/ kez okundu.
Başkan Hürriyet Athena konserinde gençlere seslendi
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında gençlere seslenerek, “O’nun ışığıyla, ilkeleriyle, onun bize emanetiyle durmadan çalışacak ve bu emanete sahip çıkacağız. Sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız” dedi
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleşen Athena konseri öncesi vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Hürriyet, “İzmit’imizin çok değerli gençleri, Atatürkçü gençleri hepiniz hoş geldiniz. Selam olsun sizlere. Bugün sizin gününüz, sizin bayramınız. Atamızın sizlere emanet ettiği en kıymetli bayramlarımızdan biri. 103 yıl önce Samsun limanına yanaşan sadece bir vapur değildi. O vapur milletin umuduydu. Milletin bağımsızlığıydı. Büyük liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüydü o gün.
“UYANIŞTIR, MİLLİ BİRLİKTİR 19 MAYIS”
O yüzden bir başka seviyoruz milli bayramları. O yüzden bir başka seviyoruz 19 Mayısları. O yüzden kutlatmayanlara inatla kutluyoruz biz bu bayramları. Hepimizin doğum günüdür 19 Mayıs. Uyanıştır 19 Mayıs. Milli birliktir 19 Mayıs. Saraya karşı milli egemenliktir, emperyalizme karşı tam bağımsızlıktır 19 Mayıs. “Bu millet kimsenin esiri olamaz. Rehberimiz haktır, rehberimiz hakikattir, rehberimiz millettir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür 19 Mayıs. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına aşığız. Hepimiz Mustafa Kemal’in çocuklarıyız, hepimiz onun askerleriyiz. Buradan harika görünüyorsunuz. Harika bir coşku görüyorum.
“SAHİP ÇIKMAK ZORUNDASINIZ”
Sevgili gençler, hayallerini gerçekleştiren insanlar geleceği değiştirirler. O büyük lider hayallerini gerçekleştirdi ve geleceği değiştirerek bizlere emanet etti. Bu emanet sizlerin boynunuzun borcudur. Sahip çıkmak zorundasınız. Bu sorumluluk sizlere ait. Son dönemde yaşanan tartışmaları hepimiz biliyoruz ama hepimiz gününü bekliyoruz. 19 Mayıs haftasında Atatürk Havalimanına dozerleri sokup yıkmak isteyenlere inat O’nun ışığıyla, ilkeleriyle, onun bize emanetiyle durmadan çalışacak ve bu emanete sahip çıkacağız. Sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

YORUM ALANI