DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Çayırova’da Sokak İftarları Artık Yok

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2019 - 14:30

/ kez okundu.
Çayırova’da Sokak İftarları Artık Yok

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarlarını bu yıl yapmayacaklarını ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, bolluk, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan’da fakir ve fukaranın iftar sofrasına konuk olacaklarını söyledi.

Başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte her akşam Çayırova’da ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasında iftar yapacaklarını ifade eden Başkan Çiftçi, bu yıl sokak iftarları yerine Çayırova’da ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, yemek yapamayacak yaşlıların evine Ramazan süresince sıcak yemek servisi yapacaklarını söyledi.  Yardıma muhtaç vatandaşlara gıda paketi de vereceklerini ifade eden Başkan Çiftçi, paylaşma ve dayanışma ayı olan mübarek ayda fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara sahip çıkacaklarını kaydetti.

ÇİFTÇİ’DEN RAMAZAN MESAJI

Başkan Çiftçi, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Ramazan ayının kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, manevi duyguların canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğin daha da pekiştiği mübarek bir ay olduğunu ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi : “Bereketin, huzurun, varı yokla paylaşmanın, en ulvi duyguların zirvede yaşandığı on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sosyal dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği, nefis muhasebesinin daha etkin bir şekilde yapıldığı bu kutsal ay, Müslümanlar için el ele vermek ve kaynaşmak için bir vesiledir. “dedi

RAMAZAN AYI ÖNEMLİ BİR FIRSAT 

Ramazan ayı manevi değerlerimizin güçlenmesi, özümüzde var olan iyilik ve insani duyguları hayata geçirmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Çiftçi,” Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimizin ve geleneklerimizin yeniden güçlenmesine ve kuvvetlenmesine vesile olan Ramazan Müslüman âlemi için önemi büyük olan mübarek bir aydır. Bizleri iftarın sevincine, sahurun bereketine, her türlü kötülükten koruyacak oruca, Kur’an’ı getiren bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne, insanların varlığının sadakası olan fitreye, infak ve yardımlaşma mevsimine yani Ramazan’ın her türlü güzelliğine eriştiren Rabbimize hamd-ü senalar ediyor; tüm Çayırovalı hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM ALANI