Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Çokyaşar Seslendi; Roman Toplumunun Sabrı Kalmadı

Çokyaşar Seslendi; Roman Toplumunun Sabrı Kalmadı
593 views
13 Ocak 2021 - 16:43

A Spor kanalında ‘Devre Arası’ isimli programda yorumcu ve eski hakem Erman Toroğlu’nun Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica’yı eleştirirken sarf ettiği “O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik. Affedersin, çingenelik bu. Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor. Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim” sözleri Roman camiasını ayağa kaldırdı.

Roman Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar ve beraberindeki Roman temsilcileri Kocaeli Adliyesi’ne giderek Erman Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ

Roman Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, sosyal medya üzerinden yaşanan olayla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Çokyaşar yaptığı açıklamada ‘Devletimizin yanındayız, milletimizin birliği ve bütünlüğü için çalışıyoruz. Artık mütevazi olmaktan bıktık. Toplumun artık sabrı kalmadı. Biz artık Romanlarla alakalı somut adımların atılmasını istiyoruz. Hayatımızı hizmete adamış insanlar olarak suçlanıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Biz sizin için ölümüne sahaya çıkmış, yarın da sahaya çıkacak insanlarız. Bizim sizden başka tutunacak dalımız yok. Cumhurbaşkanımız artık konuya sahip çıksın.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Tek inandığımız yer artık Cumhurbaşkanımız diyen Ahmet Çokyaşar, açıklamaları esnasında duygulandı, gözyaşlarına hakim olamadı. Çokyaşar’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama ülke genelinde Roman camiasında büyük yankı uyandırdı. Binlerce insandan destek ve beğeni geldi.

 

YANKI UYANDIRAN KONUŞMA; TIKLA İZLE

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI