Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Eğitim Gören İş Sahibi Oluyor

Eğitim Gören İş Sahibi Oluyor
30 views
13 Aralık 2018 - 11:46

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, Servis Elemanlığı (Garsonluk) branşı ile vasıflı eleman yetiştirmeye devam ediyor. Verilen eğitimin kalitesi nedeniyle bu branşta yetişen vatandaşlar başta beş yıldızlı oteller olmak üzere hizmet sektöründe kolaylıkla iş buluyor.

 

ÖNCE TEMİZLİK VE GÜLER YÜZ

Servis Elemanlığı (Garsonluk) Kursu, KO-MEK Serdar Kurs Merkezi’nde devam ediyor. Kursiyerlere öncelikli olarak kişisel hazırlık konusunda eğitim veriliyor. Servis elemanının temiz ve bakımlı olması gerektiği üzerinde durularak güler yüz, nezaket ve misafirperverliğin önemi aktarılıyor.

 

İLK İŞ MUTFAK MAZLEMELERİNİ TANIMAK

Teknik eğitim ise masa, sandalye, servis takımlarının tanınması ve hazırlanması ile başlıyor. Bu kapsamda masa örtüleri ve servis araç gerekçelerinin tanıtılmasından, servis açmaya kadar birçok detay aktarılıyor.

 

DÜNYA MUTFAKLARININ SERVİSLERİNİ ÖĞRENİYORLAR

Eğitimde ayrıca kursiyerlere dünya mutfaklarından örneklerin yanı sıra bu mutfaklarda pişen yemeklerin servis özellikleri öğretiliyor. Bu kapsamda, Türk, Fransız, Amerikan, Rus ve İngiliz Servis yöntemleri incelikleriyle kursiyerlere öğretilerek, uygulamalar yaptırılıyor. Ziyafet, büfe, konferans, kokteyl düzenlemeleri de yine eğitim içinde yer alıyor.

 

KALİTELİ EĞİTİM, İŞİ BERABERİNDE GETİRİYOR

KO-MEK’te servis elemanlığı kursu alan ve bu kursu başarıyla tamamlayanlar için iş bulmak zor olmuyor. Kursiyerler,  donanımlı eğitim sayesinde uluslararası boyutta servis yapma özelliğine,  bilgi ve becerisine sahip oluyor. Bugüne kadar bu kurstan mezun olan birçok vatandaş vasıflı insan olma özelliği ile aralarında büyük oteller de olmak sektörün diğer alanlarında iş bulabiliyor.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr