DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Emlakçıların Gözü Aydın

Son Güncelleme :

30 Mart 2018 - 0:59

/ kez okundu.
Emlakçıların Gözü Aydın

Ankara Emlakçılar Odası, Gayri menkul alım satımlarında uygulanan %18 KDV’deki uygulamada yanlışlık olduğunu resmi kurumlar nezdinde dile getiriyordu. Bu girişim sonuç verdi ve değişiklik teklifi TBMM’de kabul edilerek yasalaştı.

Ankara Emlakçılar Odas (ATEM) ve Anakara Ticaret Odası(ATO)’nın bir süredir birlikte çalışma yürüttğü ve resmi kurumlar nezdinde dile getirdiği gayri menkullerdeki %18 KDV uygulamasındaki dile getirilen yanlışlık düzeltildi.. Maliye Bakanlığı’nca gayri menkul alım satımlarında %18 KDV uygulamasındaki yanlışlığın düzeltilmesine yönelik değişiklik teklifi TBMM’de yasallaştı.

Emlakçılara müjdeyi Ankara Emlakçılar Odası ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan sosyal medya hesabı üzerinden açıklayarak verdi.

Haci Ali Taylan
21 dk. · Büyük Kundu, Antalya ·

GÖZÜMÜZ AYDIN GAYRİMENKUL ALIM SATIMINDA KDV CİLESİ SON BULDU ve TBMM GECTİ YASALLAŞTI.
Ankara Emlakçılar Odası (ATEM) ve ATO Emlak Meslek Komitesi ile uzun zamandır birlikte Gayrimenkullerde %18 KDV uygulamasındaki yanlışlığı Resmi kurumlar nezdinde dile getirmiş.
Bu çerçevede Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı ile yürütüğümüz çalışma ile sonuçlanmıştır.
Maliye Bakanlığınca Gayrimenkul alım-satımlarında uygulanan %18 KDV uygulamasına yönelik değişiklik teklifi TBMM yasallaştı.
Değişiklik teklifi;
%18 KDV oranına tabi taşınmazlarda vergi alış Bedeli Düşüldükten sonra Kalan bedel üzerinden hesaplanaçak. Örnek 100.000.TL ye bir gayrimenkul aldınız 120.000 TL ye sattınız Mevcut uygulama satış Bedelinin tamamına %18 KDV kesiliyordu.Şimdi sadece arada kar edilen 20.000 TL ye KDV uygulanaçak alış rakamınız KDV den Muaf olaçak.HAYIRLI OLSUN

YORUM ALANI