Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Erol Köse’den Üst Geçit Açıklaması

Erol Köse’den Üst Geçit Açıklaması
9 views
14 Şubat 2020 - 17:32

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Çetin Emeç Köprüsü’nü yıkmasının ardından yeni yapılan  üst geçide Erol Köse isminin verilmesi üzerine başlayan tartışmalar alevlendi.

Tartışmaların alevlenmesiyle birlikte Erol Köse açıklama yaptı. Açıklamsında “En ağır eleştirileri bile yapsa gazeteciler haklılar. Beni arayan bütün gazetecilerle irtibata geçeceğim. İsmail Küçükkaya ‘kendisini arayacağım’ demiş. Henüz aramadı ama onu da bilgilendireceğim. Sosyal medyadan benim partiden ihraç olmamı istemiş. Şimdi gelelim olaya. 22 Ocak tarihinde benim ablam vefat etti. Ablamın cenazesine tüm Kocaeli katıldı. Daima Kocaeli örgütünden vefa, saygı ve sevgi gördüm. Yerel yönetim arkadaşlarımla hiçbir sıkıntım yok. Ben cenaze sürecinde grip oldum ve rahatsızlandım.  Ölüm ve hastalık sürecinde beni Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın beni ‘Ağabey yeni bir üst geçit yaptım. Oraya senin isminin vermek istiyorum’ dedi. Ben de ‘Yaşayan kişilerin yerine vefat etmiş kişilerin isimlerinin verilmesinden yanayım’ dedim.

TAHİR BÜYÜKAKIN’I ARAMIŞ

Daha önce birçok yere de ismimin verilmesi istendi. Ama ben kabul etmedim. Erol Köse’nin hiçbir yerde ismi geçmedi geçirmedim. Ben kariyer ismi değilim. Gönüllere yerleşmediyse bir yere verilen isimler gelip geçer. Tahir Bey beni aradığında rahatsızlık sebebiyle neresi olduğunu tam bilemedim. ‘Herhalde bana jest yapıyor’ dedim. Bunu düşünerek kabul ettim. Nereye yapacaksın dedim. Yenidoğan mevkii dedi. Eskiden otoban olmadığı için bütün Türkiye oradan geçerdi. Oraya köprüyü Muammer Dereli’ye yaptırtan benim. Ama isminin Çetin Emeç Köprüsü olduğunu bilmiyordum. 25 senedir İstanbul’da oturuyorum. Araba ile de geçip gidiyorum. ‘Meclis kararı alındı’ dedi ben de kabul ettim. Bu iş böyle kaldı.

İÇİME SİNMEDİ

Neyse ben Tahir Büyükakın’ı aradım ‘Bu işten vazgeçelim. Ben sıkıntıdayım’ dedim. O da bana ‘Ağabey meclis kararı geri dönemem’ dedi. Bu olay benim de içime sinmedi. Bu yüzden açıklama yaptım.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR