DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Etik olmayan hareket ve Ulaş Yıldız farkı

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2024 - 1:40

/ kez okundu.
Etik olmayan hareket ve Ulaş Yıldız farkı

Gelsin konuşalım demiş. Ulaş Yıldız kardeşim demiş. Demiş de demiş. Kendisine zarar verir demiş. Yani aday olmasın demiş.

 

Kocaelispor 9 Haziran’da kongreye gidiyor. Engin Koyun’un ayrılması ile birlikte başkanlık görevini yürüten Recep Durul, basın organlarına ilginç açıklamalarda bulunmuş. Ben onun abisiyim demiş. Kendisine zarar vermesin demiş. Daha önce de ismi böyle bir süreçte geçti aday olmadı demiş. İşin içine siyaseti de katarak, daha önce de siyasi zeminde bunları yaşadı demiş. İşin özü aday olmasın demiş.

 

 

Uygun zemin ve böylesi rakipler arasından Kocaelispor süper lige çıkabilirdi. Kocaelispor 1 sezonu kaybetti, taraftarın süper lige çıkma hayalleri ötelendi. Koskoca sezonun adı Kocaelispor için hüsran oldu. Bu tablonun mimarlarından biri de Engin Koyun yönetiminin baş aktörlerinden Recep Durul‘du. Şimdi çıkmış, karşısına aday çıkmasın diye kardeşim benim, kendisine zarar vermesin sözleriyle aday olmamasını istiyor.

 

Size bu hakkı kim veriyor? Kongre tarihi belli olduğu halde Ertuğrul Sağlam ile 1,5 yıllık sözleşme imzalamak ta neyin nesidir? Bir kere bu hareket etik değildir. Sana Kocaelispor başkanlığı garantisi mi verildi? Senin karşına kimse aday çıkamaz mı? Daha iyi bir isim adayım deyip seçimi alamaz mı? Kocaelispor bir isme gebe mi? Kongre sonucunu bekleyip seçilmiş başkan ve yönetim tarafından yeni teknik direktörün belirlenmesi beklenemez miydi? Yangından mal kaçırır gibi gönderdiğiniz ismi apar topar takımın başına getirdiniz.

 

 

Nitekim de Kocaelispor Başkanlığı’na aday olması için baskı yapılan Ulaş Yıldız, ‘Kocaelispor gibi ciddi bir camiada kongre tarihi belli iken nasıl olur da aynı sezon içinde aynı yönetim kurulu ile devam edilirken gönderilen hoca geri geliyor. Biz kongre takvimi belli olduktan sonra hoca ve teknik ekip görüşmeleri yaptık, onların yaptığı çalışma ve bizim vereceğimiz karar ile devam edecektik dedi. Ulaş Yıldız bu söylediklerinde çok haklıydı.

 

 

Edindiğim bilgilere göre; Ulaş Yıldız, Recep Durul’un gel konuşalım çağrısına olumlu cevap verse de,  Recep Durul başkanlığında tek listeli bir yönetimin içerisinde yer almayacak. Kocaelispor camiası içerisinde Ulaş Yıldız’ın aday olmasını isteyenler var. Ulaş Yıldız’ın takdir edilecek bir duruşu var. Adımız Kocaeli, soyadımız Kocaelispor diyen Ulaş Yıldız bu saatten sonra aday olmalı.

 

 

Engin Koyun’un karşısına çıkıp aday olan ismin tek liste ile gidilmesi yönündeki telkinlerine de katılmak mümkün değil (Siz anladınız) . Kocaelispor’un başarılı olması tek listeli yönetimden geçmiyor. Kocaelispor’un başarılı olması için taze kan gerekiyor. İnancı ve Kocaelispor sevdasıyla taraftarla barışık bir yönetim anlayışı olan ekip Kocaelispor’a başarı getirecektir.

 

 

Adaylık için baskı yapılan Ulaş Yıldız ve ekibi değerlendirmesini yapar aday olur olmaz onu bilmem yakında bu kararını açıklar. Recep Durul’un gelsin konuşalım çağrısı, aday olmasın listemizde olsun mesajıdır. Ulaş Yıldız, tekrar ediyorum, bu saatten sonra aday olmalıdır. Camia içerisinde Yıldız aday olursa seçimi alır değerlendirmelerini yapanlar oldukça fazla.

 

 

Kongre kulislerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Recep Durul dışında bir isim başkan olursa Kocaelispor’a desteği ne olur? Diye soruyorlar. Recep Durul’un en büyük destekçisi diyorlar. Bu söylemlere katılmadığımı ifade etmek isterim. Kocaelispor’a başkan kim olursa olsun Başkan Büyükakın destek verecektir. Sonuçta Kocaelispor’a destek verecektir. Büyükakın kentin reisi olarak Kocaelispor’un yanında olacaktır.

 

 

Ulaş Yıldız, Kocaelispor Başkanlığı’na aday olmalıdır. Kocaelispor bir kişi ve onun yönetim anlayışında yer alan diğer isme mahkum bırakılmamalıdır. Yoksa 1 sezon ne konuştuysak aynı şeyleri bu sezon da tekrarlar dururuz. Kaybeden Kocaelispor olur. Yanılayım kazanan Kocaelispor olsun.

 

 

 

Sağlıkla kalın, Tek Kocaeli’de kalın.

 

 

 

YORUM ALANI