Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Eyüp Ayar Yeniden Başkan

Eyüp Ayar Yeniden Başkan
13 views
05 Aralık 2018 - 21:17

Önceki dönem Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar’ın kuruculuğunu yaptığı Bilişim Teknoloji Vakfı 5. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. TBV’nın 2018 yılı içinde ortaya koyduğu çalışmaların değerlendirildiği ve gelecek dönem projelerinin görüşüldüğü toplantıda TBV Başkanı Eyüp Ayar’ın yanı sıra yürütme kurulu üyeleri yer aldı. Gerçekleştirilen genel kurul kapsamında Eyüp Ayar tekrar başkan seçilirken, yeni yönetim kurulu da belirlenmiş oldu.

Eyüp Ayar Yeniden Başkan

Gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ve faaliyet raporunun okunmasının ardından konuşma yapan Başkan Ayar; “Dünya teknoloji ve bilişim alanında çok güzel gelişmelere şahit oluyoruz. Fakat sağlık alanında hala aşılamayan hastalıklar dünyayı kasıp kavuruyor. Sağlık alanında tedavisi bulunamayan hastalıklara karşı yeni tedavi yöntemleri geliştirilmesi adına da çeşitli araştırma çalışmalarının arttırılması hedeflenmelidir. Bizim görevimiz, bu yeni modellerin araştırılmasını teşvik etmek, katkıda bulunmak, desteklemek ve gerekliliğini hatırlatmak. Hatta modellerin yaratılmasının içinde bulunmaktır.”

Gençlerimizde Keşfetme, Buluş Yapma ve Merak Duygularını Teşvik Etmeliyiz

“Vakıf olarak insanımızda ki özellikle çocuklarımızda ki, gençlerimizde ki bilişim ve teknoloji farkındalığını arttırabilmeye yönelik çalışmalara ağırlık veriyoruz. Çocuklarımızda ki keşfetme, buluş yapma ve merak duygularını teşvik etmek, onlara bu yönde hedefler belirlemek, yarışmalarla böyle bir ortamı zeminini hazırlamak bir diğer hedefimizi oluşturuyor. Ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretip bunları dünyaya satma konusunda gayret göstermemiz artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Hükümetimizde Bu Yönde Politikalara Ağırlık Veriyor

Hükümetimizin de bu yönde politikalara ağırlık verdiğini görüyoruz. Biz de Bilişim Teknoloji Vakfı olarak bir Sivil Toplum Kurumu, bir gönüllü kuruluş olarak özellikle bu alanda çalışmalar yapıp katkı sunuyoruz. Özellikle bölgemiz organize ve organize olmayan işletmeleriyle sanayinin, Bilişim Vadisi Teknoparklar, Gebze Teknik Üniversitesi ile Bilim ve Teknolojinin Havalimanı, Demiryolu ve Denizyolları ile Avrupa’nın Anadolu’ya açılan kapısı olması hasebiyle ulaşımı, dev nüfusu ve yetişmiş insan gücüyle iş gücü istihdam piyasasının, üretimin ve pazarın merkezi konumundadır. Dolayısıyla Vakfımızın faaliyetleri için en uygun zemini, şartlara hazdır. Biz de bunu en güzel şekilde değerlendirip ülkemize milletimize faydalı çalışmalar yapmanın gayretindeyiz. Vakıf olarak 2018 yılı içinde Belediyemizin de desteğiyle Kocaeli genelinde orta öğretim kurumları arasında Buluş ve Proje yarışması düzenledik. Çok güzel projeler ortaya çıktı. Bazılarını ileri düzeyde desteklemeyi ve ileride belki de sanayide kullanılabilecek değerli patent alınıp piyasada değerlendirebilecek düzeyde geliştirmeyi hedefliyoruz.

Toplam 47 Öğrencimize 62 Bin TL Burs Verildi

Proje kriterlerini Akademisyen heyetin yeterli bulduğu 47 öğrencimize toplam 62.000 lira burs sağladık. Başta yerel yönetmeler olmak üzere çeşitli kurumlarla iş birliği içerisinde projeler üretmeye devam edeceğiz. Başta mütevelli heyet üyelerimiz olmak üzere yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm hemşerilerimizin gösterdikleri performans ve ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI