Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Flaş Gelişme; Kocaeli İki Bölgeye Ayrılabilir

Flaş Gelişme; Kocaeli İki Bölgeye Ayrılabilir
286 views
04 Eylül 2021 - 14:39

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ı misafir etti.

İzmit Öğretmenevi’nde gerçekleşen programa ev sahibi Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal,  AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

CEMİL YAMAN’IN HİZMETLERİ VAR

Programda ilk olarak konuşan Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal, “Erzurum’un tarihini önemsiyoruz. Erzurum’u layıkıyla anlatmalıyız. Amacımız budur. Misafirimiz, değerli büyüğümüz Cemil Yaman’dır. Uzun yıllardır siyasete hizmet ediyor. Zamanında Dilovası’nda belediye başkanlığı da yaptı. Hava kirliliği ve daha birçok konuda hizmetlerini yakından takip ediyoruz. Kendisini bugün buraya davet ettik. Sayın Cemil Yaman aynı zamanda AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erzurum bölgesi’nde de hizmetleri var” dedi.

DADAŞ GÜVEN DEMEKTİR

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Mevki ya da makamların hiçbir önemi yoktur. Eğer önemli olduğunu iddia edenler varsa Suriye’ye baksınlar. Kamuda çalışan herkes bu halkın hizmetkarıdır. Bu halkın sağıcısı solcusu olmaz. Biz tek bir milletiz. Ağrı’da doğdum ama Kocaeli’de büyüdüm. Ağrı’ya dört kere gittim ama Erzurum’a on kere gittim. Erzurum deyince akla devlet geliyor. Erzurum demek dadaş demektir. Dadaş, güven demektir.

ÜLKE DAHA GÜZEL OLACAK

Şu anda ülkede bilinçli bir ekonomik daralma var. Savunma sanayinden yüzde 20’lede yüzde 70’lere çıktı. Bunu bu milletin çocukları başardı.  Şu anda SİA ve yazılım konusunda dünyanın en iyi ülkesiyiz.  Yapmamız gereken daha çok şey var. Elbirliği ile her şeyi başaracağız. En iyiler olarak bir araya geleceğiz. Bu ülke daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

KOCAELİ İKİ BÖLGEYE AYRILABİLİR

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman son olarak daraltılmış seçim bölgesi hakkında konuştu. Yaman, “Bu millete en uygun yöntem başkanlık modelidir. Bu millete çift başlılık olmuyor. Başkanlık modelinin olmazsa olmaz şartı dar bölgedir. Cumhur ittifakı ile yaptığımız görüşmelerde daraltılmış bölge bir yöntem. Kocaeli 13 milletvekili çıkardığı için iki bölgeye ayrılabilir belki de üç bölgeye ayrılabilir. Gebze ve İzmit olarak ya da Gölcük, Gebze ve İzmit olarak üç bölgeye ayrılabilir. Şu anda görüşülüyor. Olabilme ihtimali var. Alınmış bir karar yok. Mecliste görüşülüyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr