DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Gölcük İlçesi Değirmendere Yalı Mahallesinde Üzen Olay

Son Güncelleme :

16 Ekim 2018 - 16:35

/ kez okundu.
Gölcük İlçesi Değirmendere Yalı Mahallesinde Üzen Olay
Gölcük İlçesi Değirmendere Yalı Mahallesinde, anfi tiyatronun olduğu mevkiide, boş bir araziye, arazi sahibinden izin alınarak kedilerin barınması amacıyla Kocaeli Hayvan Hakları Derneği tarafından bir kedi evi yaptırıldı.

Gölcük İlçesi Değirmendere Yalı Mahallesinde, anfi tiyatronun olduğu  mevkiide,  boş bir araziye, arazi sahibinden izin alınarak kedilerin barınması amacıyla Kocaeli Hayvan Hakları Derneği tarafından bir kedi evi yaptırıldı.

Ancak  kedi evi geçtiğimiz günlerde içerisinde kedilerin bulunduğu  bir esnada,  iş makinesi  tarafından yıkıldı.Olayı duyan Kocaeli Hayvan Hakları Dernek Başkanı Selma Pilatin Pek  hemen olay yerine gitti.  Olayın doğru olduğunu görünce  Orman ve Su İşleri yetkililerinide  çağırarak bölgede  tetkikte bulunulması sağlandı.

Ayrıca KİHAYKO temsilcisi Sabiha Kaya ve gönüllü Meral Deniz ile yaptığı çalışma sonucu, olayın olduğu ana ait kamera kayıtları toplandı. Toplanan deliler doğrultusunda olayı, kedi evinin konulduğu araziye komşu olan   yaşlı bir çiftin  talimatı ile iş makinesi tarafından gerçekleştirildiğini belirledi.

KİHAYKO temsilcisi Sabiha Kaya   eldeki görüntüler ile   sorumluların ceza alması amacıyla suç duyurusunda bulundu.Konuyla ilgili olarak konuşan   Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek, ” Çok üzücü bir olay yaşanmış.  Arsa sahibinden izin alarak koyulan kedi evi, yaşlı bir çift tarafından iş makinesi kullanılarak yıktırılmış. Olayda  bir çok kedi olürken, bir çoğuda   evsiz kalmıştır. Sorumluların  cezalandırılması için elimizden  konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi

YORUM ALANI