Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hizmet İş’ten Hürriyet’e Tepki; ‘Komplo Kuruldu’

Hizmet İş’ten Hürriyet’e Tepki; ‘Komplo Kuruldu’
81 views
17 Nisan 2021 - 14:31

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy İzmit Belediyesi Bekaş A.Ş çalışanı ve Hizmet-İş sendikası üyesi, İzmit Kocatepe mahallesi muhtarı Mustafa Kabak’ın işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

Ersoy, açıklamasında “İzmit Belediyesi kendilerini  eleştiren kim varsa, iftira atarak, kamuoyunda küçük düşürerek işten atmaya devam etmekte. Yine bu anlayışın bir ürünü olarak dün Kocatepe mahallesi muhtarı Mustafa Kabak’ın da  işine haksız yere son verilmiştir.” dedi.

Açıklamasının devamında İzmit Belediyesi’nin eleştirilere tahammül edemediğini belirten Ersoy “İzmit’in en büyük mahallelerinden biri olan Kocatepe’de halkın güvenini kazanmış ve yüksek bir oy oranı ile muhtar seçilmiş Kabak’ın işten atılmasının gerçek sebebi Belediyeye yaptığı İzmit Belediyesi kendi mahallesine hizmet götürmüyor eleştirisidir. Ancak belediyenin bu eleştiri üzerine farklı bir gerekçe öne sürerek  Kabak’ı işten çıkartması İzmit Belediyesi yöneticilerinin demokratik eleştirilere bile ne kadar tahammülsüz olduğunu göstergesidir. İşinde dürüst ve disiplinli bir çalışan olan Kabak’ın  işine İzmit Belediyesi tarafından kamuoyuna servis edilen bir iftira ile son verilmiş, söz konusu iftirada ise muhtar işe gelemeyen işçilerin yerine imza attı, kurumu zarara uğrattı gibi temelden yanlış ve hukuksuz suçlamalarda bulunulmuştur.

 

‘KOMPLO KURULDU’

Çünkü sözde yerlerine imza atıldı denilen  işçiler yasal zorunluluk gereği öncelikle iş yerlerinde kart basmaktadırlar. İmza föyü ise ikinci kontrol mekanizması olarak işlev görmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere Kabak sorumlu bulunduğu işçilerin yerine imza atması gibi asılsız bir nedenden dolayı değil, İzmit Belediyesine yönelik yaptığı “Belediye kendi mahallesine hizmet götürmüyor” eleştirisi nedeniyle uğradığı bir komplo ile işten atılmıştır.

 

‘DENGE VE KONTROLÜNÜ KAYBEDİYOR’

Bu olay sadece Kabak’ın değil, İzmit Belediyesini veya Sayın Başkanı eleştiren herkesin başına gelmektedir. Söz konusu işten atılmalar göstermektedir ki İzmit belediyesi  başkanı tedavisi imkansız bir kompleksin  içinde bocalıyor. Bu anlayışla kendini eleştiren STK’lara, muhtarlara, meclis üyelerine, kendi partililerine ve işçilerine dahi tahammül gösteremiyor. Eleştirilere tahammül, hoşgörü ve nezaket ile yaklaşması gereken Sayın Başkan’ın takındığı bu hasmane  tutum kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Başkan siyaseten sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmekte, buhran geçirmektedir. İzmit Belediyesinin bu anlayışını sürdürmesi durumunda bir dahaki seçimlere kadar hizmeti ile değil tarafı olduğu kısır çekişmeler, neden olduğu  mağduriyetler, yaptığı algı yönetimleri,  şovları ve meclis kavgaları ile  konuşulacağı anlaşılmaktadır.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr