Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hurşit Güneş’ten Kocaeli Tepkisi

Hurşit Güneş’ten Kocaeli Tepkisi
16 views
15 Aralık 2018 - 14:50

CHP eski Milletvekili Hurşit Güneş, Otel Asya’da CHP- İYİ Parti ittifakını değerlendirdi.

CHP eski Milletvekili Hurşit Güneş, “Kötü yönetilen ekonomi mutfakta yangın biçiminde karşımıza çıkmıştır. Bu durum iktidarın 2015 Haziran seçimlerinde ciddi oy kayıplarına neden olmuş, konjonktürün ve MHP bastonuna tutunarak aşılmıştır. Hala da aynı biçimde aşıldığı görülmektedir. Tekrarlayalım, 2018 seçimlerinde de yeterli bir seçmen desteğine ulaşılamadığı, hatta parlamento çoğunluğunu yitirdiği gözlenmektedir” dedi.

KOCAELİ’DE HATALI OLDU

Siyasette seçim ittifakları kimi zaman “güç birliği”, kimi zaman da “işbirliği” biçiminde olabilir diyen Güneş, “Hele ideolojik yakınlıklar varsa bu daha da verimli olur. Gelinen siyasal sistem, özellikle başkan adaylıklarında, bunu daha da zorlamaktadır. Ancak CHP ve iyi Parti arasında yapılan ittifakın Kocaeli özelinde hatalı olduğu kanısındayım” şeklinde konuştu.

KOCAELİ SOSYAL DEMOKRATTIR

CHP’nin bu en önemli yuvasında siyasal iddiasını büyük ölçüde devretmesi kabul edilemez diyen Güneş, “Zaten her gönülden bağlı partilinin öncelikli tercihi kendi partisinin iddiasının sürmesidir. Hele Kocaeli gibi bir ilde. Bu ilde Yahya Kaptan yatar. Kocaeli Atatürk’ün ilk ziyaret ettiği illerdendir. Kocaeli Leyla Atakanların, Turan Güneş’lerin doğduğu ildir, Kocaeli DİSK’in doğup yeşerdiği ildir. Bu çok değerli il sosyal demokrattır, CHP’lidir ve iddiası sürmektedir” dedi.

KOCAELİ’Yİ VERMEMEMİZ GEREKİYORDU

Güneş, “Kocaeli CHP’nin kalesiydi diyorsunuz İYİ Parti’ye veriyorsunuz. Kocaeli’yi vermemeniz gerekiyordu. Bu ilde tarihi olmayan bir partiye iddianızı vermek doğru olmamıştır. Birilerinin de tabanın sözcüsü olarak bunları söylemesi gerek. Kocaeli’de büyükşehiri alma iddiasının yok olması yok yanlış. Bizim iddiamız sürmeliydi. CHP Kocaeli’de güçlüdür ve güçlü olmaya devam edecektir” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR