DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İddia ediyorum; Tüm krizlerin sorumlusu Erdoğan’dır

Son Güncelleme :

19 Haziran 2022 - 15:00

/ kez okundu.
İddia ediyorum; Tüm krizlerin sorumlusu Erdoğan’dır

Dünya tarihinde hiç olmadığı kadar ilginç, ilginç olduğu kadar anlamsız, anlamsız olduğu kadar düşündürücü acayip zamanlardan geçiyoruz.

Karakış ayında karpuz yiyenler, Zemheri’de salatalık hayranları, Gücük’de domates canı çekenlerin türediği akıl almaz bir zaman dilimi bu…

Bu aylarda kendilerine sunulan böylesi nadide imkana teşekkür etmeleri gerekenler, bir de ‘dilimle karpuz, taneyle salatalık’ diyerek komik durumlarına bir yenisini ekliyorlar. ‘Karpuzun iki lira olduğu gerçek mevsim geldiğinde ne diyeceğiz’ diye düşünmüyorlar bile.

“Cacık Temmuz’da, domates Ağustos’ta yenir” diyenler suçlu, uyaranlar hain, eleştirenler idamlık… Azgınlıklarını gemleyemiyor, pişkinliklerini saklamıyorlar.

Zira tüm beyinsel krizlerinin tek bir nedeni var; Recep Tayyip Erdoğan…

Erdoğan geldi, tüm sistemi bozdu. Biz ne güzel 1960 yılında yerli otomobilimizi üretmiştik, cayır cayır ihracat yapıyorduk. Markamız dünya çapında ünlüydü, Kenedi’den Kuruşçev’e kadar herkes bizim otomobilimize biniyordu. Dost düşman kıskanıyordu bizi. Erdoğan geldi TOGG diye bir fabrika açtı, tüm karizmamız yerle yeksan oldu.

Hemen yanı başımızdaki İran, Rusya ve hatta işgal altındaki Azerbaycan doğalgaz konusunda uyuyorlardı. 1960’larda ‘gaz’ diye dünyaya sattıkları aslında hava gazıydı. Erdoğan 2012’de Fatih, Yavuz ve Kanuni gibi devasa gemileri denize indirdi. Doğalgaz aramaya başladı, milleti gaza getirdi. Suç işledi. Ne güzeldi, İran ve Rusya hava gazı dağıtıyordu. Senin ne işin vardı doğalgaz aramayla?

1960 yılında uzaya ilk ayak basan insan Yuri Gagarin değildi. Erdoğan yanıltmıştı milleti. Aslında o Ali Atarın idi. ‘Gagarin’ diye atmasyon yapmıştı Rusya. Dünya da inanmıştı. Erdoğan 2020 yılında boşuna uzay programı açıklıyordu. ‘Atarınlar, satarınlar’ bu işi ta o yıllar halletmişlerdi.

Akkuyu nükler santralı aslında yine o yıllar açılmıştı. İran boşuna nükleer ambargo yiyordu. Nükleer enerji ihtiyaçlarını bizden karşılayabilir ya da “ Başımıza bu işi Erdoğan sardı” deyip paçayı kurtarabilirlerdi. Neden ilaçsızlıktan çocukları, gıdasızlıktan insanları ölüme mahkum ettiler ki? Savunmaları çok basitti; “2016’da Erdoğan Akkuyu’yu başlattı, biz masumuz” deseler Amerika onları affederdi. Bizdeki muhalefet kadar kafaları basmıyor İranlıların.

Ah Erdoğan Ah…

Sen geldin, teröristler sınırımızdan 300 kişilik gruplar halinde geçmeye başladı. Elazığ Bingöl yolunda, ülkemizin tam göbeğinde silahsız, masum askerlerimizi katledecek kadar sahipsiz memleket… Kandil Dağı’na yürüyen bizim ordumuz değil uzaylılar, Suriye’de terörün kökünü kazıyan, Libya’da Hafter denen darbeciyi tepeleyen ise Mars ailesi…

Siha’lar, İha’lar semalarımızda birer bayrak gibi dolanıyor, cümle alem selam duruyordu. Aslında biz Karabağ’ı 30 yıl önce almıştık. O yıllar yakılan ağıtlar Ermenice, ezilen masumlar Ermeni idi. Yaptığın dezenformasyonla ne kadar yanılttın bizi böyle…

Artık ders kitaplarımızı bir önceki senenin öğrencisinden alıyoruz. Okullara servislerimiz yok, yollarda köpeker, dağlarda kurtlar parçalıyor bizi. Hastalarımız senetle çıkıyor hastanelerden. SSK kuyruğunda günlerce ‘seskaljin’ arıyoruz. Doktorlar özel muayenesine çağırıyorlar, önce bir güzel soyuyorlar. Eskiden bunlar yoktu, sen sardın başımıza…

Siz olmasaydınız Gavrilo Pirincip Avusturya Macaristan veliahtını öldürmez ve Birinci Cihan Harbi çıkmazdı. Hitler size kızıp saldırmış Rusya’ya. Çok sonraları duydum; Japonya’ya atom bombası atma talimatını da siz vermişsiniz. Çin Kore yarımadasını sizin intikamınızı almak için işgal etmiş. Kore’ye asker gönderen de sizmişsiniz…

Velhasıl siz olmasaydınız gökten benzin ve mazot yağar, topraklar tahıl fışkırırdı. Rusya Ukrayna’ya saldırmaz, dünya böylesi büyük bir büyük buhrana sürüklenmezdi. Hele Covid mikrobunun sorumlusu tümden sizsiniz. Buna kesinlikle itiraz istemiyorum.

Şimdi 80 sene memleketi şaha kaldıranlar yeniden ortaya çıktılar Ey Erdoğan. Yerli otomobili üretenler, doğalgazı çıkaranlar, uzay programını devreye alanlar, ülkemizi nükleer enerji cenneti yapanlar tekrar iktidar olmak istiyorlar, gözünüz aydın.

İsteme gerekçeleri de çok basit; küresel krizin ülkemize etkisi… Mazot pahalı, enerji sıkıntılı, enflasyon zirvede…

Çözüm sunamıyorlar, nasıl düzelteceklerini bilemiyorlar. Aslında öyle bir dertleri de yok, sadece “Tüm tarihi krizleri çıkaran Recep Tayyip Erdoğan” deyip beyinleri kontrol ediyorlar. İktidar olmak bu kadar kolaymış, siz boşuna uğraşmışsınız yıllardır. Boşuna hapis yatmışsınız, gece gündüz boşuna çırpınmışsınız…

Biz duymuyoruz Reisim, bu adamlar Ankara ve İstanbul’da destan yazıyorlar. Her ürettikleri proje dünya belediyeler birliği ödülü alıyor. Şehirlerinde aç açık insan bırakmadılar. Öyle örnek hizmet projesi yürütüyorlar ki, tüm alem parmakla gösteriyor bunları, biz nankörüz biz…

Yazımın sonunda bir de itiraf yapayım Reisim. Aslında en güzelini Meral Akşener söyledi ama biz anlayamadık. “Zamanımızın Abdulhamid’i Erdoğan’dır.” diyerek sizi hedef gösterdi. Demek istediği çok basitti;  “Yüzyılın başında Abdulhamid’i yıkarak koskoca imparatorluğu bozuk para gibi harcadık, şimdi de seni yıkıp Türkiye’yi harcamak istiyoruz.”  Aynen böyle dedi de biz anlamadık Reisim. Ne yapalım cahiliz, onlar gibi elit, aydın, bilgili değiliz biz.

Tuvalet terliğine oy vermeye bizim kafamız basmaz Reisim. Bizi bu kadar cahil bırakıp sonra da bizden oy istiyorsun. Oluyor mu Allah aşkına?

Vesselam…

 

 

 

 

YORUM ALANI