DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İKM Başkanı Murat Öztürk’ten Hürriyet’e övgü dolu sözler

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2022 - 1:20

/ kez okundu.
İKM Başkanı Murat Öztürk’ten Hürriyet’e övgü dolu sözler
İzmit Belediyesinin gece gündüz yoğun bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirdiği Fethiye Caddesi projesi için Başkan Hürriyet ve belediye personeline teşekkür eden cadde esnafı, “Sürecin tamamlanmasının ardından Fethiye cazibe merkezi olacak” ifadelerini kullandı
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle çalışmaların hızla devam ettiği Fethiye Caddesi ve Yan Yolları Yenileme projesi kapsamında altyapı çalışmalarının ardından beton serimi işlemini gerçekleştiren İzmit Belediyesi, diğer caddelerde de mesaisini sürdürüyor. Görevi olmamasına rağmen İzmit Belediyesinin altyapısını da tamamladığı caddede süren üstyapı çalışmalarını takip eden bölge esnafı, ekiplerin gece çalışmasından ve işlerinin daha az aksamasından memnun. Çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgenin açık bir AVM olacağını dile getiren esnafın açıklamaları şöyle:
SARAR GİYİM HÜSEYİN SARAR
“DÜKKANLAR DEĞER KAZANACAK”
“Fethiye Caddesi’ndeki bu çalışmaların herkese faydası olacak. Herkes yararlanacak. 25 sene önce yapılan bir altyapı vardı. Altyapı bayağı bir eskimişti. Şu anki yapılan çalışmalarla yeniden altyapı yenilendi. Diğer firmalarda çalışmalarını gerçekleştirdi. Çok güzel şeyler oldu. Bütün herkese, esnafa, millete yararlı bir şey oldu. Esnafın ürünlerinin değerlenmesi anlamında da çok güzel olacak, herkesin dükkanı değer kazanacak. Çalışma bittiğinde çok kaliteli bir ortam olacak.”
ROSE TAKI GÜLNUR YÜKSEL
“SABIR GÖSTERMELİYİZ”
“Fatma Kaplan Hürriyet Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir çalışmayı başlattıkları için tebrik ediyorum. Esnaf süreçte sıkıntı çekti ama sonu güzel olacak şeyler için sabır, sabır, sabır diyorum. Bu sabrı gösterirsek işlerimiz daha çok açılacak. Bir hanım başkana sahip olmanın gururunu yaşıyorum. Hep yanındayım, destekçisiyim. Şimdi yaptığı işlerden dolayı onu ve ekibini takdir ediyorum.”
CEP AKSESUAR RECEP CANLI 
“GECE DE ÇALIŞILMASI İYİ OLDU”
“Çalışmalar şu anda hızlandı. Gayet güzel bir çalışma oluyor. Bunun bize artısı çok çok olacaktır. Temennim en hızlı bir şekilde çalışmaların bitmesi. Bitince de güzel şeyler olacak bizler için. Akşamları çalışılması çok iyi. Akşam çalışma yapıldığı için de işlerimiz kesilmiyor. Yakın bir zamanda biteceğinin farkındayız. Şu anda memnunuz, bir sıkıntımız yok.”
AYDOĞAN KUYUMCULUK CELAL AYDOĞAN
“BAŞKAN ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKTU”
“Biz çalışmalardan memnunuz. Bu çalışmaların bir an evvel bitmesini istiyoruz. Bu sıkıntılar tabi ki çekilecek. Zaten bu sıkıntılar çekilmese bu işin olması mümkün değil. O zaman başkan hiçbir şeye elini sürmeyecekti. Nasıl burası 20 sene boyunca böyle kaldı, yine öyle kalacaktı. Ama başkan elini taşın altına soktu, gerçekten büyük bir hamle yaptı. Bu hamle güzel bir hamle.
“BİZ İSTEDİK BAŞKANIMIZ DA YAPTI”
Caddemize çok şey katacak. Proje bittiğinde işler en az yüzde 50 artacak. Bu proje bittiği zaman AVM’ler bile zorlanacak. Burası AVM’leri de geçecek. Halk AVM’lere giderken, buralara gelecek. Biz bu projenin bir an evvel yapılmasını istiyorduk. Başkanımız da yaptı.  Kim bu memlekete hizmet ediyorsa ben bir esnaf olarak onun ellerinden öperim.”
ABC MAĞAZASI BARBAROS OKTAY
“TAMAMLANDIĞINDA GÜZEL OLACAK”
“Belediyemize yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Bu süreç bizi biraz sıkıntıya uğratmasına rağmen bittiğinde güzel olacak. Son zamanlarda çalışmalar da oldukça hızlandı. Kurban Bayramı öncesi çalışmaların daha da hızlanması gerektiğini ve geceleri de yoğun bir şekilde çalışmaların devam etmesini bekliyorum. Projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.”
BLUE DİAMOND MAĞAZASI YUSUF TUĞRUL
“ESNAF OLARAK MUTLUYUZ”
“Altyapı çalışmaları süresince İzmit Belediyesi yoğun bir şekilde çalıştı.  Yıllardır altyapıda çok eksiklerimiz vardı. Geçmişte Rögarlar tıkanıyordu, elektrikler çok sık kesiliyordu. Bu çalışmaların yapılmasından dolayı esnaf olarak mutluyuz. Bunca sıkıntıdan sonra inşallah çok daha güzel günler göreceğiz. Çalışma bittiği zaman Fethiye Caddesi eski değerine kavuşacak.”
ALTINHAN KUYUMCULUK ZEKİ ALTIN
“ÇOK GÜZEL OLACAK”
Fethiye’de gerçekleştirilen çalışmaları olumlu karşılıyoruz.  Güzel çalışmalar yapılıyor. Ekipler dar bir alanda olmalarına rağmen gayretli bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Süreç boyunca esnaf biraz sıkıntı çekse de projenin sonucunun çok güzel olacağını biliyor. Bu çalışmalarından dolayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkür ediyoruz. Projeden memnunuz, Fethiye Caddesi çok güzel olacak.
İKM BAŞKANI MURAT ÖZTÜRK
“BU ALANDA ÇALIŞMAK ZORDUR”
“Çok uzun zamandan beri dokunulmayan Fethiye Caddesi vardı. Bununla ilgili özellikle Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet Belediye Başkanı olmadan önce her gittiği ortamda özellikle esnaf toplantılarında Fethiye Caddesi ve ara sokaklara gireceğinin sözünü vermişti. Burası yürüyüş yolundan bile çok daha zor olan bir proje. Burası dar bir alan. Kamyonların, ağır iş makinalarının girmesi gerçekten sıkıntı. Tabii araya pandemi girince her yerde öncelikler değişti.
“DESTEK VERECEĞİZ”
Başkanımız verdiği sözü pandemiden sonra yerine getirdi.   İzmit belediye başkanımız Fatma hanımı cesaretinden dolayı kutluyorum. 19 yıldan beri dokunulmayan bu caddeye bir bayan başkan cesaret ederek girdi. Zor süreçler yaşadık ama şu anda gelinen noktaya baktığınız zaman betonlama çalışması tamamlandı ve şimdi üst yapıda parke çalışmaları yapılıyor. İzmit Fethiye Caddesi postane tarafı ve kuyumcular tarafı çok büyük bir AVM olacak, açık bir AVM olacak. Biz bu kent için bir taş koyanı sırtımızda taşırız Allah razı olsun başkanımızdan.  Biz de elimizden geldiğince destek olabilirsek ne mutlu bize. Ben buradan kendim ve esnaflar adına Başkanımıza ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum.”

YORUM ALANI